Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon korpás a hajam, és...

Nagyon korpás a hajam, és több mint egy éve a szokásosnál jobban hullik. Van összefüggés a kettő között? És mit csináljak? Jó minőségű korpásodás elleni samponokat használok, de nem igazán használnak

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve :( nem akarom elveszíteni az összes hajamat...
2012. jan. 30. 01:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is, szerintem a te hajadra már kevés egy jó sampon. Nem tömegcikk kell neki, hanem normális, lehetőleg természetes eredetű sanpon, ami ugyan valószínűleg drágább lesz, de hosszú távon megéri a befektetés. Emellett pedig nem ártana több vitamint bevinned, hiszen a hajat nem csak a sampon ápolja, hanem az is, amit megeszel - vagyis, nem ártana, ha a vitaminok sem tablettában érkeznének, de végszükség esetén az is megoldás.

A helyedben elmennék valami fodrász kellékboltba, kikérném az ottaniak véleményét, hasznosabbak, mint a legtöbb itteni válasz lehet.

2012. jan. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Anettkéttével ***** válasza:
100%
Akkor lenne összefüggés, ha nagyon zsíros lenne a hajad és emellett nem hullanának a korpapikkelyek, ez az ún. fejbőr olajos seborrhoeája. Ami annyit tesz, hogy ki van száradva a fejbőröd, de emellett a faggyútermelésed sok, vagyis a fejbőrödön lévő zsír rátapasztja a az elhalt hámsejteket, így pedig nem kapna levegőt a fejbőröd, ettől hullhatna a hajad. De ahogy olvasom nálad nem erről van szó. Mindenképpen kérd ki egy fodrász véleményét, ha pedig ő nem tud segíteni, akkor pedig bőrgíógíászét. Ez már valószínüleg nem orvosolható otthoni kis praktikákkal. De azt mindenképpen javaslom, hogy "állj le" a szupermarketekben kapható szintetikus anyagokkal megtömött hajápolási szerekről. Vegyél inkább natúrterméket, amelyek nem tartalmaznak ivegyi és szintetikus anyagokat. a Logona termékcsaládnak vannak nagyon jó samponjai, köztük találsz korpás fejbőrre is alkalmazható sampont. A müllerben meg lehet venni őket. Mindenképpen kezdj el natúrt használni!
2012. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ajsa ***** válasza:

Vicces hogy mennyire egyszerű és az emberek mennyire bedőlnek a reklámoknak... : 2 dolog. Ne használj kemikáliákat, hajmosásra házi készítésű samponszappant.

És balzsam helyett 2 tojás sárgáját összekeversz egy citrom levével, és pár csepp rozmaring illóolajjal. A samponszappan után mint a balzsamot a hajadba masszírozod, és 2 percig rajta hagyod. Kicsit csípni fog. Nekem elmúlt tőle a hajhullásom és a korpám is. :) sok sikert

2012. febr. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
gerovital termékcsalád, nekem a hajszesz nagyon bevált, petróleumos regeneráló már egy hónap után kevesebb hajam hullott ki mosáskor és nap közben is arról nem is beszélve, hogy egy szem korpa nincs a fejbőrömön.szerintem megéri kipróbálni, és az ára is elfogadható
2012. febr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!