Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan szüntethetném meg a...

Hogyan szüntethetném meg a talpamon a bőrkeményedést?

Figyelt kérdés

A kiáztatásos, lereszelős módszert sűrűn próbálom, de csak 2-3 napig lesz tűrhető tőle. Az ötödik hatodik napon újra 2-3mm-es bőrréteg van rajta megint. Akkor is ha egész héten nem veszek fel cipőt és itthon tespedek.

Annyit tudni kell, hogy kisiskolás korom óta küzdök ezzel a problémával, és ugyan ez elmondható a tenyeremről is, csak ott nem ilyen durva a helyzet.Most 26 éves vagyok. Mitől termelődik ilyen gyorsan ez a réteg ?

A helyi orvosok azt mondták együtt kell élni vele. Nem hiszem el hogy nincs megoldás


2012. febr. 13. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Krémezd fürdés után
2012. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

vagy fektess be 1-2 heti szinten pedikűrösbe.biztos annyira nem drága.


van direkt talpbőr-borotva penge, scholl azt hiszem, de többen hallottam, hogy megvágták magukat vele.


az is segít ha direkt erre a célra vásárolt krémmel bekened vastagon, és zoknit húzol amíg be nem szívja, 1-2 órára, vagy zokniban is alszol. na nem mindennap, de hetente 1-2x.

2012. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezeket már próbáltam, de csak addig jó amíg be nem szívja a krémet a bőr. Attól még ugyan úgy növekszik a bőrréteg. Van 24órás krémem is zokni stb. de az okot nem mulasztja el.
2012. febr. 13. 10:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez genetika. Van, akinek egyáltalán nincs bőrkeményedése, van, hogy minimális, és van, aki küzd vele. Házilag ideig-óráig jó lehet, de hosszútávon csak egy jó pedikűrös a megoldás.

A sholl-os "patagyalu" azért nem jó ,mert 1. megvágja magát az ember vele, 2. nem lesz egyenletes (még utána, ha reszeli az ember, akkor sem), 3. ha nagyon leszeded, fokozottabb lesz a bőr újratermelődése.

2012. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt a sholl szarugyalut használom,utána reszelem,hogy egyenletes legyen,majd a legvégén habkővel simítom.Így kitart max 1 hétig,de igazság szerint már 3-4 nap után lehetne újra.Azt tapasztalom,hogy minél többet csinálom,annál inkább kell.Régebben egyáltalán nem kellett,de láttam valami reklámban és elkezdtem,azóta nincs megállás.
2012. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy dolog amit még nem próbáltam soha sem és lehet az lesz a megoldás, ahogy említettétek is. A pedikűrös. Csak rászánom magam egyszer, aztán remélem mérséklődik ez a dolog.
2012. febr. 13. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos próbáltad már , de azért leírom hátha. [link]

Nekem ettől nagyon szép puha lesz a lábam. Kb havonta használom csak.

2012. febr. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hasonlót használok én is, de mondom olyan 5 naponta kell mert ha nem csinálom olyan talpam mint egy 80-as dörzspapír
2012. febr. 13. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!