Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Korpa ellen melyik a legjobb...

Korpa ellen melyik a legjobb sampon ami nektek használt?

Figyelt kérdés
köszi a választ:)
2012. febr. 22. 21:35
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Próbáld meg a "selsun blue" sampont. Gyógyszertárakban lehet kapni, viszont elég borsos ára van. Olyan 80%-ban használ.

Ilyen csomagolása van:

[link]


Régebben volt az Elseve-nek egy hajszesze, ez volt ami tényleg 100%-ban eltüntette a korpát, viszont sajnos kivonták a forgalomból. Legalábbis nálunk, mert azóta ilyet nem találtam sehol sem.

[link]

2012. febr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ecetes víz vált be ! :)

Régi, jó házi módszer. Keverj el egy pici ecetet vízben, azzal öblítsd át a hajadat. Meglepő, de nem lesz utána ecetszagod. Az ecetnek fertőtlenítő hatása van, ezért használ. Nekem általában már egy öblítés elég volt ahhoz, hogy korpamentes legyen a hajam. Én egy egy literes kancsó aljába szoktam önteni egy kevés ecetet, aztán meleg vizet teszek bele (hogy ne fagyjon le a fejem). Miután megmostam a hajamat, azután öblítek vele. Csak vigyázz, mert ha a szemedbe folyik, az borzasztóan csíp.

Olcsó és nagyon hasznos módszer, szerintem mindenképp próbáld meg! :)

2012. febr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat ment a zöld kéz :)

és még kedves utolsó válaszoló azt szeretném megkérdezni mielőtt te ecettel mosod le a hajad az előtt még samponnal is lemosod és ha igen akkor milyen samponnal vagy csak ecetes vízzel,? és hány %-os legyen az ecet? :)

Köszönöm a választ:)

2012. febr. 23. 13:52
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Előtte meg szoktam mosni a hajamat; én sima WU2 sampont használok, normál hajra valót! Ecetből szerintem mindegy, milyen százalékosat használsz; ha 10%-os volt itthon, akkor kicsit többet tettem, mint a 25%-osból pl. Általában csak kicsivel teszek bele többet, mint ami ellepi a kancsó alját. Volt már, hogy ki is öblítettem az ecetet is a hajamból utána tiszta vízzel, de olyan is volt, hogy rajtahagytam. Az ecetszag elpárolog róla, szóval nem lesz büdi. :)

Remélem neked is beválik!

2012. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem a Head & Shoulders ez a fajta :P

[link]

2012. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
és 1 héten mennyiszer mosod meg így a hajad? illetve a hatása mikorra lesz várható?:)
2012. febr. 23. 23:14
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére eddig ritkán volt korpás a hajam, akkor sem túlzottan. Így elég volt egyszer öblítenem az ecetes vízzel, és rögtön el is múlt.

Szóval ahogy én megfigyeltem, ez a módszer rögtön hat! De gondolom, az "eset súlyosságától" is függ. :)

Egyébként, az ecetnek ezt a jótékony hatását már más megbetegedéseknél is tapasztaltam (pl. gombás fertőzéseknél). Azokban az esetekben is, míg a krémek csak egy-két hét múlva hatottak, az ecetes víztől azonnal helyrejöttem. :)

Ez egy - sajnos - nem túl széles körben ismert házi csodaszer. Ráadásul természetes is. :)

2012. febr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ:)


és még egy kérdés hogy miután lemostad wu2 samponnal utána rögtön rátetted az ecetes vizet a hajadra vagy megvártad még megszáradjon a hajad?:)

2012. febr. 26. 10:56
 9/18 anonim ***** válasza:
Rögtön hajmosás után! Lemostam a sampont, aztán ráöntöttem a fejemre az ecetes vizet, közben a kezemmel átmostam vele a hajamat és fejbőrömet. :)
2012. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Számomra legjobban a Herbal svédkeserű sampon névre hallgató készítmény jelentette a megoldást, gyakorlatilag volt, hogy hajmosás után már másnap szörnyen korpás volt a fejem, aztán bőrgyógyász ismerős ajánlotta. Gyakorlatilag max 2 hét alatt helyrejött a fejem tőle. kb 1000Ft-ért

lehet venni patikában 200ml, de valamennyire koncentrátum így sokat se kell felvinni, nedves hajba bedörzsölöd, hagyod hogy beszívja a hajad és a fejbőröd egy 5 percre aztán lemosod.

ezaz: [link]

2012. ápr. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!