Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajmosás utána hajhullás?

Hajmosás utána hajhullás?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, eléggé zsírosodik a hajam így 3-4 naponta muszáj megmosnom. Szóval az a gondom, hogy hajmosás után hullik a hajam. Ez normális? Vagy mennyinek szabad hogy kihulljon? Régebben nagyon szép hosszú sűrű hajam volt, de mióta a tinédzser korba léptem és sokat mosom azóta eléggé megritkult. Ez normális?
2012. márc. 9. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A "tinédzser" kor már csak ilyen, minden megváltozik...
2012. márc. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De félek hogy kb. fél év múlva nem marad hajam. :O
2012. márc. 10. 10:17
 3/9 Gordon Freeman ***** válasza:
93%

mosás után mindig van egy bizonyos szintű természetes hajhullás.

az a baj, ha már túl sok marad a lefolyóban szárazra törlés után.


az hogy mennyi ez a túl sok mennyiség, az mindenkinél függ a kortól, nemtől, hajmenyiségtől.


elvileg azt hallani, hogy akár 100 szál is számlálható a kádban, még az is "normális".


ill. vannak olyan hajszálak, amelyek már mosás előtt 2-3 nappal kiesnének, csak a szimpla fésüléssel nem, és erősebb fizikai inger kell nekik, amely a hajmosásnál megvan, tehát lehet hogy a hajmennyiség a lefolyóban nem csak a napi kihullott szálak jelzője, hanem régebbieké is.


hát ritkulhat a haj valóban a kor előrehaladtával, de annyit tehetsz, hogy nem szárítod meg mert az nagyon káros úgy tudni.

2012. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem vagy vashiányos?

nekem a vashiánytól a sűrű hullámos hajamból egyenes, szálló hajam lett és a hajam mennyisége is a felére csökkent. És ez a tinédzserkorban kezdődött.

2012. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
még 300 hajszál is normális naponta...
2012. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen ezt én is hallottam valahol hogy 300 hajszál,de a bőrgyogyász szerint 100 hajszál még jó,de gondoljatok bele akinek kevés vékonyszálú hajból 100 az kicsit sok pláne ha mindennap.El kéne menni bőtgyógyászhoz menni,szedni hajvitamint,hajhullás elleni sampon,de még a ricinus olaj.
2012. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy vashiányos vagyok-e. :S A ricinus olajról már hallottam, lehet hogy kipróbálom. De ilyen különféle bogyókat nem szeretnék szedni. :S
2012. márc. 15. 12:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az olajokkal, amelyeket a fejeden hagysz sokáig (ricinus, kókusz etc.) vigyázz, nehogy eltömítsék a fejbőrt. Van, akinek attól kezdett el hullani a haja, hogy túlzásba vitte a ricinusozást, vagy csak simán nem bírta a fejbőre. Szóval csak finoman. :)


Btw.: Sokat segíthet a sok alvás, egészséges táplálkozás, és a stresszmentesség. Ha nagyon aggódsz, inkább menj el bőrgyógyászhoz vagy más hajszakértőkhöz, mert lehet, a végén a stressztől fog hullani.

2013. jan. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen...igen, erről is hallottam, hogy valakinek a ricinustól is elkezdett hullani, de valakinek meg épp az segített. Én már vettem egy üveggel, de csak a hajvégekre kenem, mert töredezik is. Az egészre még nem mertem feltenni, mert nehezen lehet utána kimosni. De majd megpróbálom azt is! :)
2013. febr. 10. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!