Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudtátok, h. a kar vénái...

Tudtátok, h. a kar vénái alapján lehet tudni ki meleg vagy hűvös bőrtípus és, hogy nem mindegy milyen hajszínt, sminket, ruhát választunk bőrszínnek megfelelően?

Figyelt kérdés

Azt olvastam ma több helyen, hogyha a csuklónkon a vénák kékes színűek, akkor a hűvös bőrtípushoz tartozunk és hajszínben a hamvasabb színek állnak jól, ezüst ékszerek és nem ajánlják az arany és vörösbarna hajat, az arany,vörös színek a meleg típúshoz, akiknek a vénák a csuklón zöldes színűek. Illetve van a neutrális bőr is, ami türkiz úgy tudom és azoknak jól áll mindkettő.


[link]


[link]


2012. márc. 13. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezeknek a színcsoportosításoknak sose hiszek. :D

Na és akkor most én milyen típus vagyok, a lila ereimmel? Fogjuk rá, hogy a sötétkékhez áll közelebb ha már, de alapvetően iszonyú sápadt vagyok, sárgás bőrtónussal. A hajam alapból vörösesbarna, a szemem is barna, és egy hamvas szőkével igen hülyén festenék. xD

De az évszaktípusok sem igazak rám, és még elég sok más emberre se.

Szerintem ne kategóriák szerint sminkelj, próbálj ki minél több árnyalatot, látni fogod, mi az, ami jól áll, és mi az, ami nem. Hajszínnél meg maradj az eredeti közelében plusz-mínusz egy-két árnyalat, mert azzal nem tévedhetsz. :D

Persze ez is csak egy vélemény, de az én esetemből is látszik, hogy azért az életed ne tedd egy ilyenre, mert kivétel mindig akad bőven. ;)

2012. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem a vénás vér határozza meg,hanem az áll alatti bőr és a hajszín.Ha változtatsz a hajszínen már nem abba a csoportba tartozol.Pl.barnából vörös.Az arcon is lehet látni,szeplős-e vagy sem stb.
2012. márc. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem türkiz a vénám, és tényleg elég jól áll minden, ez meglepett.
2012. márc. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez is hasonló lehet az évszaktípusokhoz, viszont az annyiban jobb szerintem, hogy sokkal több tényezőt vizsgál (pl. a bőr, a szemfehérje árnyalatát, stb.). Nekem kékek a vénáim, és amúgy is a tél csoportba tartozom, mert fehér a bőröm, nagyon sötétbarna a szemem és szinte fekete a hajam. A múltkor anyám azt hitte az egyik fényképemre, hogy fekete-fehér, pedig színes volt. XD

Rám tényleg igaz, hogy nem állnak jól a meleg színek (sárga, narancssárga, piros, barna), inkább a kék, fekete, szürke. Sminkben is legjobban az ezüst szemhéjfesték áll. Az arany ékszerek is rettenet rosszul állnak, az ezüst sokkal jobb.

2012. márc. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!