Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon száraz, hámló, érzékeny...

Nagyon száraz, hámló, érzékeny és állandóan kivörösödő arcbőr. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mihez kezdjek az arcommal. Iszonyatosan száraz, az orrom mellett két oldalt egy-egy 50 forintosnyi területen folyton hámlik és begyullad, télen-nyáron. Voltam bőrgyógyásznál, télen, azt mondta, hidegallergia. Voltam nyáron is, biztosan napallergia. Kipróbáltam már mindenféle krémet, az 500 Ft-ostól a 10 000 Ft-osig, volt köztük nem egy illatanyagmentes gyógyszertári, mindenféle hiperszuper gyógynövényes natúrkozmetikum (külföldről is több fajta), de sima drogériákban kapható készítmények is. De megmondom őszintén, elegem lett a kísérletezésből. Mindentől begyullad, mindenre érzékeny, de kennem kell, mivel ha egy krémezés kimarad, annyira szárad és húzódik, hogy a számat nem bírom mosolyra húzni. Mellesleg nem szép látvány az a sok hámló bőrdarab sem, hetente egyszer radírozom, akkor egy-két óráig oké, viszont még sokkal-sokkal vörösebb, mint máskor. A másik nagy problémám a sminkelés. Csak alkalmakkor festem magam, akkor is szolidan, de pl. én eddig még nem találkoztam olyan alapozóval, ami megfelelő lenne, nem lehet egyenletesen eloszlatni a bőrömön, és a hámló részek nagyon durván átütnek rajt, olyan, mintha "rojtos" lenne az arcom. Van itt vki, aki hasonló problémákkal küzd? van erre vmi megoldás? Vagy fogadjam el, és kész? De olyan nehéz... nagyon örülnék, ha vki adna tippeket, hátha van köztük olyan, amit még nem próbáltam, és bejön.

Előre is köszönöm! :)


2012. márc. 21. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen hipoallergén termékcsaládot kellene keresni.Meg kell szüntetni a felszíni vízhiányt is.
2012. márc. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 laylessza válasza:
nekem is ugyanez a gondom :(
2013. ápr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hasnonló a problémám, nekem az államon nagyon száraz, piros a bőr. Kozmetikus azt mondta, hogy váltsam le a fogkrémemet, azóta kicsivel jobb, de még mindig nem szép.
2013. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ugyanez a bajom, csak még a szemöldököm között is vörös, hámlik. Ha valaki tud jó (mód)szert, ossza meg....
2014. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már elég régi a kérdés, azért válaszolok. Egyik ismerősömnek hasonló volt a problémája, és a természetgyógyász megállapította, (természetesen a megfelelő teszt elvégzése után), hogy szója allergiája van. Azóta semmi baja ("csak" diétázik... :S)
2015. ápr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!