Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitöl van hogy kegyetlen...

Mitöl van hogy kegyetlen zsirosodik a hajam?

Figyelt kérdés
Minden nap mosnom kell mert ha már kimarad 1 este akkor másnap délutánra rettentö zsiros már sok sampont kiprobáltam: fructizt,sauma,sansilk,head shoulders,Wu2,panten provi,bóvli sampon, wella. Mióta megszültem azóta zsirosodik igy a hajam de nem csak a hajam az arcböröm is fülem is kivül belül,felborúlhatott a hormonrendszerem. Már monták hogy a tojássárgálya jó rá de semmit nem használ. Mivel mossam? Attól is tud zsirosodni ha balzsamot használlok vagy ha nincs kellö képpen kiöblitve a hajam a habtól?

2012. márc. 29. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
igen, a balzsamtól is zsírosodik. egyébként nem használ semmi, amióta megszülettem, anyunak is ilyen a haja.
2012. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha nem használok balzsamot akkor alig bírom kifésülni a hajam és jobban hullik is a fésülködés közben. Vagy esetleg csak a haj végekre vigyek fel balzsamot és hagyam ki a hajtövet? Mert eddig beledörzsöltem a fejbörömbe a balzsamot, mikor megmosom szép fényes a tövétöl 10 centire és onnantól kezdve meg olyan mint a szénagobja a hajam vége pedig nem is olyan hosszú mellig érő.
2012. márc. 29. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:
A balzsamot a haj tövére ne használd, csak a hosszára meg a végekre. Amúgy szerintem a gyógynövényes samponok sokat tudnak segíteni, pl. Bojtorján sampon, Médea sampon. Ami nekem igazán bevált az a Herba Vita hajszesz zsíros hajra: [link] Én ezt szárítás előtt dörzsölöm a hajtövekre, és azóta nem zsírosodik olyan gyakran.
2012. márc. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A hajtövekre nem szabad tenni semmit. És nem árt alaposan kimosni a hajat valóban.

Viszont nálad elég egyértelmű, hogy hormonális okai vannak, azon egy sampon nem tud segíteni. Menj el a nőgyógyászodhoz, kérj hormonvizsgálatot, stb. Esetleg bőrgyógyásznál is próbálkozz.

Nem tudom, mikor szültél, de ha már nem szoptatsz, szedj fogamzásgátlót, persze csak ha nincs tervben a következő kölyök. Sajnos lehet, hogy csak az tud segíteni a problémán.

2012. márc. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lassan 3 éves lesz a gyerköcöm ,másfél éves koráig szettem triregol fogamzásgátlót de abba hagytam mert azt hittem a fogamzásgátló miatt zsirosodik a hajam , de utána is zsirosodott.
2012. márc. 29. 15:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon zsírosodik a hajam. Mindennap mosom, de nekem nem okoz gondot. Hosszú hajam van, majdnem derékig érő. Én johnson baba sampont használok (vagy a kamillásat vagy a búzacsírásat, 500 ml, mert ugye gyorsan fogy a sampon)és gliss kur balzsamot használok a hajam végére, hogy ne száradjon ki. Este megszárítom, reggel belövöm és gliss kur hajvégápolót nyomok a végére.


Tapasztalatom szerint nem használ semmi a zsíros hajra. Hidd el, én is végigpróbáltam már az összes létező sampont. Voltam már vele bőrgyógyásznál is aki csak annyit mondott rá, hogy genetika mert mindenféle leletem normális. Fellélegeztem, hogy szerencsére egészséges vagyok, és szorgalmasan mosom mindig a hajam. :-)

2012. márc. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

jaj, hát tri-regol után nem csoda, az a gyógyszer katasztrofális.

szerintem még mindig nőgyógyász, lehet, hogy egy modernebb gyógyszer helyrerántaná a hormonháztartást, vagy egyéb kezelést igényel a dolog. :S ha legközelebb esedékes a dolog, kérdezd meg a dokid, hátha tud valami megoldást, veszíteni nem tudsz ennyivel. :)

Amúgy ami nekem bevált aránylag, az a sárga Médea sampon.

2012. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanezek a tuneteim, zsiros a hajam, fulem kivul belul, vallam, nap vegere a nyakam is.... es nem is szeretemk hozzaerni a boromhoz.


es a fura az hogy nincs egy db pattanasom sem, sem miteszer.


es masik fura hogy en nem szultem (ferfi vok) xD

2012. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!