Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száll a hajam, elektromos...

Száll a hajam, elektromos töltésű, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Kb. 3-4 hete kezdett el szállni a hajam. Annyira, hogy teljesen lelapul és ráragad az arcomra, amit egyszerűen már nem bírok elviselni (hosszú hajam van).

Ha frissen megvan mosva, akkor is száll és ha zsíros, akkor is. Ha kifésülőm a hajam, sokszor nem látok semmit, annyira rátapad az arcomra.


Ugyanazt a fésűt használom már elég régóta, a hajamat nem szárítom és nem vasalom (a hajszárítóm egyébként ionizálós és ha beszárítom a hajam vele, akkor sem sokkal jobb a helyzet).


Több dolgot kipróbáltam, de egy sem segített:

1. Mikor elkezdődött ez a "hajszállás", kb. akkor kezdtem el használni egy Wella balzsamot, így arra gyanakodtam (egyébként nagyon jó). Az utolsó két hajmosás óta nem használok semmilyen balzsamot, de ugyanúgy száll...


2. Kentem rá hajvégápoló olajat (AVON), ez kicsivel mérsékelte a szállást, de nem szüntette meg.


3. Gyanakodtam az új fürdőköpenyemre (nem műszálas), így nem vettem fel, de ugyanúgy száll a hajam.

Más új ruhadarabom nincs.


Segítsetek, hogy mivel tudnám helyrehozni a hajamat. Nekem ennyire még soha nem szállt a hajam és rettenetesen idegesít. :(

Ja és sokszor megráznak a tárgyak, mikor hozzájuk érek.


2012. márc. 29. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám! Még a kocsi ajtaja is megráz. :) Komolyan mondom ez már olyan kellemetlen. Ráadásul rendesen fáj a rázás! :D
2012. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nek is ugyanez van :S xdd legtöbbször mikor veszem le a pólót tökre idegesit :D néh picit bevizezem
2012. márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaj, de jó olvasni, hogy nem csak én szenvedek!

Először én is azt hittem, hogy ki van száradva a hajam. Vettem balzsamot, és avonos olajos hajvégápolót, de nem lett jobb. Anyával végignéztük az összes pólóm és mind pamut, szóval nálunk is megállt a tudomány.

Én nem tudtam megoldani a problémám, szal ált összefogom a hajam és befonom a copfom, hogy alig lógjon ki hajszál. Viszont tesin így is beégek, mert műanyag a padló a tornateremben és amikor kosarazunk, teljesen feltöltődök, és a kis babahajam égnek áll. :(

2012. márc. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt hittem hogy csak nekem ilyen. Ugyanez a helyzet, nagyon száll és nem tudok vele mit kezdeni, meg minden ráz, múltkor még a víz is tudom hogy fura de mégis :S nem tudok már mit kezdeni vele.
2012. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az segített, ha bevizeztem egy picit, de ez csak amolyan "tüneti kezelés" volt, tehát az okát nem szüntette meg a dolognak.

Alapból elvileg akkor száll, ha ki van száradva, legalábbis nekem ezt mondják többen is. Szerintem lehet, hogy balzsamot kellene váltanod, vagy beiktatni hetente egy pakolást, vagy valami hasonlót. =)

2012. márc. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most így 2 év után, íme a tapasztalataim: :)

-az alapvető probléma: vékony-szálú a hajam

-ami tetézi: télen a sok öltözködés, az elektromos fűtés, a műszálas anyagokkal történő érintkezés

-amivel tenni lehet ellene: az előzőleg felsorolt hajápoló szerek, +hajpakolás, disznósörtés fésű ÉS vészhelyzet esetén nagy mennyiségű hajlakk


Végérvényes megoldás nincs..

2014. febr. 12. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!