Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan vágjak magamnak tépett/...

Hogyan vágjak magamnak tépett/ritkított frufrut?

Figyelt kérdés

Már sok helyen utána olvastam ...ezeket a módszereket találtam :

1.a frufrut tincsenkét becsavarom és a végéből függőlegesen vágok

2. sima ollóval függőlegesen bevagdosom a frufrut..( bár nem tud hogy mégis milyen sűrűn és milyen hosszan )


szóval lécci segítsetek.. vagy aki már csinálta :))



2012. ápr. 3. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Kép?? :)
2012. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
menj el fodrászhoz..ő biztos megoldja..:)
2012. ápr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát én úgy szoktam, hogy a frufrumat 2 részre választom- egy alsó és egy felső rétegre(szóval vízszintesen választom ketté),az alsó réteggel kezdem: megigazítom a hosszát, majd szépen kiegyenesítem újra fésűvel és a kezemmel, és óvatosan a végektől 2 cm-re lefele húzogatom az ollót és így csipkodom a végeket(olyan ritkítás szerűen). Ha kész akkor ráhúzom a felső réteget, picit hosszabbra igazítom a hosszát az alatta levőtől, és ezeknek is a végét megcsipkodom olyan 1 cm-re.

Szárazon. Mert a vizes/nedves haj összetapad, és többet is lecsipkodhatsz véletlenül a kelleténél.

2012. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és kívülről csipkodom, szóval az olló merőlegesen az "arcomba áll"!:)
2012. ápr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oksi köszönöm :) tudnál róla képet küldeni hogy milyen ?
2012. ápr. 3. 21:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem ehhez hasonló frufrum van: [link]

[link]

Szóval a kettő közt valahol, de ha mondjuk ilyet szeretnél: [link]

[link]

szóval ennyire tépettet, akkor ehhez értelemszerűen nemcsak a haj végétől számított 1-és 2 cm-t csipkodod meg, hanem a frufru hosszának végétől számított kb 5 cm-nyire kezded lefele huzogtava az ollóval ritkítani.

Kisebb mértékben csináld, nehogy túlságosan megritkítsd és levágd a fél frufrudat.

Ezt is szárazon.

2012. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És óvatosan! :) Szóval szinte csal szálakat vágj le
2012. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*csak
2012. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Frufru ritkítás jó tépettre(!!!):>>

1.>> Határozd el vagy nézd meg, hogy milyen alapú frufrut szeretnél, vagy van már (háromszög-alapú, vagy az első hajnövési széllel párhuzamos ("csík"-)alapú.;


2.>> Ha még nincs frufrud, akkor készítsd el, amilyenre szeretnéd ("háromszög"-alapú frufru, vagy "csík"-alapú frufru) a frufrurész leválasztását a stílfésűd hegyével, és az alakot igazítsd mértanilag szabályosra ;; ha pedig már van frufrud régebbről, akkor tartsd meg annak az alapját, és azt válasszad le szépen, pontosan.;


3.>> A kívánt vagy a meglévő alakú frufrut szabályosan fésüljed ki előre.;


4.>> A kifésüld frufrud nyírd végig szemöldökmagasságban egyenesre.;


5.>> Vedd elő a ritkító ollót, majd a frufrudat osszad képzeletben négy részre: bal középső tincs, jobb középső tincs, bal szélső tincs, jobb szélső tincs. Fogd a kezedbe a sűrűfogazású ritkító ollót, és mind a négy frufrufürtbe nyírjál bele a tövétől számított 2,5 centitől távolabbról kezdve 2,5 centinként, vagyis szemöldökig érő frufru esetén négyszer nyírjál bele minden frufrufürtbe, a szemöldöknél lévő vágási vonallal párhuzamosan. Jó mélyen nyírjál bele a hajfürtökbe, jó erősen(!), és teljesen(!!) zárd össze az ollót;


6.>> Amikor már mind a négy frufrufürtöt átnyírtad négyszer, fésüld ki a tükör előtt egy sűrűfogú hajfésűvel a frufrudat: az összes kinyírt hajfürt kihullik belőle, és végeredményül egy egyenletesen, jó erősen átritkított frufrud marad!!!

2016. júl. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!