Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vasalás miatt töredezik és...

Vasalás miatt töredezik és nagyon vékény, száraz a hajam. Mit használtok ami segített nektek? :S

Figyelt kérdés
Kb.9 hónapja vasalom a hajam rendszeresen és nagyon szálkás,elvékonyodott,töredezik.:sss.Helyre lehet még hozni? Ha igen,ti mit használtok ,mennyi idő alatt látszodik javulás?Garnier FructisTápláló Ápolás Hajerősítő pakolás-t használ valakinek?Köszi:33
2012. ápr. 8. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha már töredezett, azon csak az olló segít. Megelőzni pakolásokkal, olajokkal, hajvégápolókkal, hajvasaló és hajszárító minél ritkább használatával lehet
2012. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen olló már megvolt, a hajvasaló pedig a szekrény mélyén pihen:DD de még irjatook:DDD
2012. ápr. 8. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek az első két nagy lépést megtett az egészséges haj érdekében! :)


Minden hajmosás után használj száraz, töredezésre hajlamos hajra való balzsamot (általában azt írják a balzsamokon, pár perc után mosd le, én legalább 5, de néha akár 10 percig is a hajamon hagyom, így jobban ápolja). Hetente 1x használj ápoló pakolást. Én sosem használtam garnier pakolást, ezért nem tudok ezekről véleményt használni. Nekem a kallos placentás pakolás jött be, de igazából minden haj más, így neked kell megtalálni a számodra megfelelő termékeket.

Ezenkívül érdemes beszerezni egy jó hajvégápoló szérumot és azt rendszeresen használni. :)


A hajvasaló mellett a hajszárítót is mellőzd amennyire csak lehet. :D

16/L

2012. ápr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi:33 Kallos termékek valakinek beválltak?:d
2012. ápr. 9. 10:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Régen én is soakt vasaltam, ráadásul bolti hajfestékekkel festettem szőkére. Aztán barnára váltottam és érdekes, azóta sokkal jobb állagú a hajam, heti 2-szer mosom (tehát heti 2-szer vasalom is), ez bőven elég, nem lesz egyik napról a másikra borzadalmas mint a szőke esetében volt. Amíg szőke voltam, én is ilyen-olyan (házi, bolti) pakolásokat, hővédőket, hajvégápolókat használtam a hajamra (nem sokat ért egyik sem), de amióta barna vagyok és könnyebben kezelhető lett a hajam, azóta csak sampon, kifésülhető (spray-s) balzsam és hővédő spray, a hajam pedig gyönyörű, mindenki dícséri. Persze kb. negyedévente vágni kell a végéből 1-2 cm-t, de ez amúgy is alap. Az is igaz, hogy a napfény a legnagyobb ellensége a hajnak, így nyáron valóban kicsit több ápolást igényel, ilyenkor kevesebbet vasalom (hiszen amúgy is copfban van legtöbbször a meleg miatt) és néha házi pakolásokat csinálok. A hajszárítás amúgy nem árt a hajnak, anyám csak szárítja (beszárítja) minden hajmosás után és gyönyörű, dús, fényes és erős haja van, bár ő kéthavonta vágat belőle.
2012. ápr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Házi pakolást tudnál ajánlani?:D amugy köszönöm a választ.én csak vasalom,festeni nem festem de ezis betett neki eléggé:(
2012. ápr. 9. 11:14
 7/7 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok. :)

Én sok kallos terméket használok.

A placentás pakolását évek óta használom, volt egy idő, amikor kb. fél évig nem használtam. Amikor újra elkezdtem használni, az első használat után érezhetően puhább, egészségesebb volt a hajam, mint előtte. Erről nem fogok lemondani egy darabig, mert nekem bevált.

Ezenkívül a balzsamom is kallosos, azt is szeretem. Erről nem tudok olyan bőven nyilatkozni, mert ezt még csak kb. 2 hónapja használom, de eddig nagyon jól működik! :)

A hővédőm és a hajvégápolóm is kallos, amik szintén beváltak nekem.


Egyedül a sampon az, ami katasztrófális. Mivel vasalom a hajam, nekem is kell az ápolás, ráadásul nagyon könnyen kiszárad a hajam, de ugyanakkor zsírosodni is könnyen tud. Kipróbáltam a száraz hajra való samponját (pumpás), ami elvileg újjáépíti a haj szerkezetét, ápolja meg minden. Egy észrevételem van vele kapcsolatban, mióta használok nagyon zsírosodik a hajam. De az ápolásból semmit nem veszek észre. :S

16/L

2012. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!