Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hátközépig érő, göndör a...

Hátközépig érő, göndör a hajam, nem szoktam kifésülni, különben szénakazal lesz. Erre jó a hajhab? Vagy mit javasolnátok?

Figyelt kérdés
Kábé 4-5 naponta mosok hajat, attól függ, elmegyek-e itthonról az 5-6. napon vagy sem. A hajam közepesen göndör, tehát nem olyan Carrie Bradshaw-san, hanem mondjuk Miley Cyrus-osan) frissen mosva 1-2 napig nagyon szép (egy csattal szoktam nagyjából átfésülni), de a harmadik napon elkezd szétállni, a negyedik napon meg csak akkor megyek ki az utcára, ha nem ismerősökkel van találkozóm. Az előbb olvastam, hogy aki göndör, és nem szívesen fésülködik, az hajhabot használ, de én igazából nem tudom, mi is az. Mi a hatása? Milyen gyakorisággal kell feltenni és milyen mozdulattal? És mennyit? Egyéb göndörhaj-szépentartós tippeket is szívesen fogadok, köszönöm előre is a válaszokat! :)
2012. ápr. 14. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A hajhabban alkohol van ami szárítja a hajat, a göndör haj pedig épp hogy hidratálást igényelne. A hajhabtól összeállnak a tincsek de ropogósra szárad, ragad és 1-2 nap után újra kócolódni fog de ekkor már ragacsos is lesz.

Egy fújós flakonba keverj össze kb 1:8 arányban hajbalzsamot és vizet. Reggel ezzel fújd be és csak az ujjaiddal fésüld át. Ettől puha is lesz és szállni sem fog, de nem fogja elnehezíteni sem a hajadat.

A göndör hajat nem nagyon szokás fésülni. Hajmosáskor mikor rajta van a balzsam fésüld át egy ritka fogú fésűvel és csináld meg a választékot, öblítsd le és onnantól kezdve nem kell többet fésűt használnod a következő hajmosásig.

2012. ápr. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ki fogom próbálni. :)
2012. ápr. 16. 15:25
 3/3 anonim ***** válasza:

a göndörítő hajhab jó rá, mondjuk, én nem otthon vagyok, de biztos lehet ott is kapni, John Frida, curl reviver mousse a neve. az a legjobb. a száraz hajra is működik, bár vizesre jobb.

másik módszer, hogy a balzsamot ne öblítsd ki belőle. elvileg ilyen leave- in, szóval nem kiöblítendő a jó, de gyakorlatilag tökmindegy, akármilyen balzsam jó, csak ne öblítsd ki.

2012. ápr. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!