Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Derékig érő hajúak vagy...

Derékig érő hajúak vagy akiknek még hosszabb! Ti hányszor mostatok hajat? Előtte kifésültétek?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert nekem is a derekamig ér a hajam, és állítólag az jó, ha kifésüljük hajmosás előtt a hajat, mert akkor könnyebb lesz kifésülni ha megszárad. Na de nekem az is legalább 20 perc míg reggel megfésülködöm, azért kérdezem hogy esetleg van olyan balzsam, amit ha rákenek nem lesz olyan gubancos és nem kell kefésülni hajmosás előtt? Meg az úgy nem lenne elég ha 2 hetente mosnám? Mert egy kész tortúra, de amúgy szeretem a hajamat és nem is vágatnám le. Valahol itt olvastam, h az ilyen hosszú hajat elég kéthetente mosni. Én idáig hetente mostam. A normális válaszokat előre is köszönöm.:) Meg még leírnátok h ti egyáltalán hogy áopltátok a hajatokat? Milyen fésűt használtatok stb.
2009. jún. 27. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

szia.:D

nekem derékig ér.:D bár én naponta mosom[hamar zsirosodik..-_-"]én wasalom is, mindig.mer anélkül k*rva shit. szerintem wasald vagy vegyél valami olyan bizbaaa*szt amivel könyebb fésülní.:D

2009. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Hajkefével fésülöm. Hajmosás és szárítás után, vasalás előtt szilikon cseppeket és hővédőt használok. Csak szárazon fésülöm, illetve nagyon-nagyon ritkán nedvesen, de csak hajkrémmel.Hajmosás 1-2 hetente, 3-4 naponta csak hajtő mosás.
2009. jún. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!!!:D

Vasalni nem vasalom és nem is fogom, mert egy kicsit száraz a hajam, és az még jobban szárítaná.

2009. jún. 27. 13:53
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Derék alá ér, hetente 1-2x mosom, attól függ ugye, ha zsírosodni kezd már mosni kell.

Előtte megfésülöm, megmosom, balzsam kell rá különben ki sem tudnám fésülni, ja mosás után fésülöm még nedvesen, hagyom megszáradni este, reggelre nem szokott gubancos lenni, persze nekem tök egyenes hajam van, lehet hogy ezért..

2009. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Most már megint majdnem derékig ér, de volt fenékig érő is:)nekem is. Az előttem író jót mondott, én is szoktam úgy, hogy befonom, és csak a tövét mosom meg, mert az zsírosodik, a vége meg nagyon kiszáradna, ha mindig azt is mosnám. Egyszer egy héten mosom meg az egészet és közbeeső félidőben csak a tövét. Műanyag fésűt kerülni kell, és hajvégápoló sem árt.
2009. jún. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Nekem fenék alá érő, hullámos (kicsit inkább göndör) hajam van. Én hetente 2x mosom. Minden reggel és este kibontom nagy fogú fésűvel, és szőr kefével átkefézem. Hajmosás előtt is. Megmosom a hajam samponnak, teszek rá balzsamot, lemosom, kifésülöm direkt vizes hajra való extra nagy fogú fésűvel óvatosan, aztán pakolás, aztán öblítés, majd egy kis "ne mosd ki" (leave in) balzsam. Megint óvatosan megfésülöm, és amikor nagyjából megszárad estére (délután szoktam megmosni), akkor befonom éjjelre. Így nem gubancos, éjjelre amúgy is be szoktam fonni. Én mondjuk kifejezetten szeretek hajat mosni, de kell is hetente 2x, mert zsírosodik. Van, hogy csak a végét mosom meg, és teszek rá pakolást, ha már kezd száraz lenni. Ezeket a nagy fogú fésűket használom, műanyagok (szeretnék fát vagy szarut venni, de még tudtam), csak bontásra, meg fa vaddisznószőrből készült hajkefét.
2009. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nekem is egyenes a hajam, és hajmosás után látni az alján, h kicsit száraz, de a második, harmadik napon már nem, akkor már olyan normális. Nemtudom, hogy az jó lenne-e, ha csak másfél-kéthetente mosnám meg, alapoból sem zsíros a hajam, szóval egy hét elteltével is olyan, mint a mosás másnapján.
2009. jún. 27. 14:30
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem 2 hetente mosni az gáz. Hiába hosszú akkor is ugyanúgy koszolódik mint a rövid.
2009. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor az alja fog tönkremenni...habár az a heti 1 mosás tényleg kell neki..
2009. jún. 27. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!