Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Érdemes volna-e beruháznom...

Érdemes volna-e beruháznom egy fekete szappanra?

Figyelt kérdés

19/F

Azon gondolkozom, mit vegyek az arcomra, hogy végre teljesen egészséges lehessen. Nem csúnya, pattanásos, de egy-kettő, három-négy (nagyobb, jelentősebb) azért mindig akad. Mint mindenki más is, én is a tökéletességre vágyom, ezért nem is nyugszom bele abba, hogy csak ennyire pattanásos.

Többen ajánlották még régebben a fekete szappant, aztán most megint hallottam róla. Erősen gondolkozni kezdtem rajta, hogy vajon mennyire hatékony, gazdaságos, mennyire éri meg az árát. Ezekre a kérdésekre kérnélek meg bennetek, hogy válaszoljatok. Meg ha így a leírtak alapján valaki szerint megérné vennem egyet, írja meg.

Aztán, néztem, miféle kiszerelésekben van ez a fekete szappan. 35 ml és 125 ml. Engem elsősorban a 35-ös érdekelne, mert ugye az az olcsóbb. Legfőképpen az érdekelne, hogy mennyi időre elég az?

Olvastam az Ilcsi honlapján, hogy ők mindennapi használatra javasolják, viszont hallottam azt is, hogy nem szabad olyan gyakran. Akkor hogy van ez?

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :)


2012. máj. 27. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem teljesen normális arcmosás + egészséges étrend + napozás helyrerakta a dolgot :)


egyébként mi az a fekete szappan?

2012. máj. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem is volt, és bár vannak akik csodákat regélnek róla, nekem tényleg nem történt tőle semmi a pattanásaimmal. az én bőrömön az segített, hogy minden este és reggel lemostam langyos, sima szappanos vízzel, és aztán jól bekrémeztem. az összes őrült tinicsodakrém teljesen hatástalan, mindig megvettem őket, rákentem az arcomra bizakodva aztán nem csináltak semmit. hjahj.

próbáld tisztán tartani, ne nagyon érj hozzá koszos kézzel, meg inkább sehogyan se.

de a fekete szappanhoz visszatérve, szerettem az illatát, elég sokáig elég volt, meg jobb érzése lett a bőrömnek, de a pattanások egyáltalán nem tűntek el.

remélem tudtam valamennyit segíteni :)

2012. máj. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a reggeli és este alapos arcmosást ajánlom valami pattanásos bőrre való arctisztítóval, mert sokszor a szennyeződésektől alakul ki a pattanás. Viszont látom, hogy 19 vagy tehát nálad még a hormonok miatt is lehet. Azon viszont majd az idő fog segíteni :)
2012. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rendben. akkor lehet, veszek egy egyszerű arclemosót. különben eddig egy bizonyos akneroxid-ot használtam, mondom nektek is, hogy ez a legjobb pattanások ellen, komolyan. Én is kipróbáltam mindent, aminek kicsit jobb volt a reklámja, aztán egy külföldi barátomtól hallottam erről az akneroxidról, beszereztem, és tényleg nagyon hatékony. Egy a baj vele... rövid a szavatossága, pontosan valami 2 hónap. Viszont a kiszerelés, amiben árulják, inkább egy évre elég. Így az ára is, 2500 körül. 2 hónap alatt a felét sem lehet elhasználni, még ha nagyon kened az arcod, akkor sem. Komolyan nem értem, miért nem árulják kisebb kiszerelésben, ha már ilyen rövid ideig bírja... Emiatt kezdtem el más után nézni.
2012. máj. 27. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el bőrgyógyászhoz, akkor is ha nincs sok pattanásod, mert ha elkezded mindenféle cuccal kezelgetni, akkor akár még több is lehet. (Amúgy a fekete szappant még pont nem próbáltam, pont azért, mert egy ismerősömnek sem vált be.) Ő majd felír olyan szert, ami a te bőrödnek való. Én használtam pl. Duac gélt, Zinerytet, mindkettő mérföldekkel jobb, mint az Akneroxid (igen, ezt is ismerem már...). Sajnos, nem sajnos én is a tökéletesség megszállottja vagyok, szóval ebbe a témába is eléggé beleástam magam, nekem sincs durva akném vagy ilyesmi, egyszerűen csak a legkisebb hülye pattanás is nagyon zavar, és én "hurrá, hurrá" hajlamos vagyok a pattanásokra, pedig normálisan eszem, sportolok, természetesen tisztán is tartom a bőröm, és mégis. :S Ez van, de küzdök ellene rendesen. :) (19L)
2012. máj. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!