Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus olaj: mindennap kell...

Ricinus olaj: mindennap kell haszálni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Hetente 1-2 alkalommal.

2012. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van, heti 1, max. 2 alkalom a javasolt.
2012. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kizárólag amikor különösen makacs szorulásod van.

Ja és utána szigorúan maradj otthon mert különben könnyen bajba kerülhetsz.

2012. jún. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

1.Inkább mozogj rendszeresen.

2. Sok rostot,és folyadékot.

A ricut meg eldobhatod.

Persze ,ha lusta vagy ,meg a rost nem is ízletes.

Válassz.

2012. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

-.- Bőr- és hajápolás témában nem hinném,h szorulás a gondja...


Kérdező,szerintem attól függ,h mire akarod használni. Én a szemöldökömet akartam visszanöveszteni,és úgy olvastam,h minden nap használjak,de a hajra szerintem nem túl jó ötlet,mert hamar zsírosodik tőle.:)

2012. jún. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 uhu333 válasza:
100%

A ricinus olajat a következőkre lehet használni: elsősorban

najyszerűen elmulasztja a májfoltokat a bőrről, ehhez naponta kell vékonyan bekenni a foltot, akár többször is, de hosszú időn keresztül. Jó bőrpuhító, így langyos ricinusolajba áztatni a lábat fürdő után, vagy pakolásként rátenni, és éjjelre ócska zokni húzni rá, nagyon jó, nem lesz a sarkunk száraz, repedezett, különösen jó, ha nyáron sokat járunk mezítláb. Hajnövesztő és fejbőrápoló hatása is van, erre elég hetente, vagy akár havonta használni, hajmosás után langyos olajat masszírozzunk be a fejbőrbe és jól kenjük be vele a hajat. Utána ócska törölközőbe tekert fejjel üldögéljünk, kb egy óra múlva felvert tojással kezdjük a tisztítást. A tojás magába szívja az olajat, és közben ápolja a hajat. Akkor kezdjünk hozzá ehhez a művelethez, amikor sok időnk van, mert a tojás után még samponnal is meg kell mosnunk a hajat. A szempilla növelésére is jó, ekkor régi, kiürül szempillaspirált jól kimosunk, és ebbe töltünk ricinust, így könnyebb használni. naponta, lefekvés előtt használjuk. Ricinus olajjal bekenhetjük kisebb sérüléseinket, horzsolásokat, meglepően gyorsan be fognak gyógyulni!

2012. jún. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!