Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért dobja le a hajam a...

Miért dobja le a hajam a festéket 2-3 hajmosás után?

Figyelt kérdés

Már több féle festéket kipróbáltam, vettem drágábbat/olcsóbbat. Festette a hajam szakember és én magam is, de egyszerűen az első két három hajmosás teljesen levitte a festék színét. Barna a hajam és barnára festem, hogy különlegesebb árnyalata és fénye legyen, de két éve volt fekete is, ami még ment ki teljesen belőle, (hennával volt festve) ezért kell sötétebb barnára kenni a tövét, hogy ne legyen durva átmenet a kettő között.

Az első hajmosás után a frissen festett barna elkezd vörösödni, a harmadiknál már brutálisan ronda színe van (ha még nem kopott ki teljesen). Nem festem túl gyakorta a hajam, mivel nincs értelme, de szeretném "levedleni" végre a nem kívánatos, kifakult hajszínt. Esetleg van ötletetek?


2012. jún. 4. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet a henna miatt jártál igy.Vagy az is lehet, hogy rövid ideig hagyod rajta.
2012. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hagyd rajta minél tovább hatni a festéket és festés után 3 napig ne mossál hajat, de jobb, ha tovább bírod.

A vörös szín a legrosszabb, mert mindig átüt, míg le nem nő. Le kellene szívatni először is, vagy amit én csináltattam, csíkokban szívattam le és a tincseket festették be, így kicsit normálisabban nézett ki és nem roncsolta a hajam.

2012. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az utolsónak: Mivel elég rongy állapotban van a hajam, eszembe sem jutott a leszívatás lehetősége. :) Mondhatni, így is megszenvedem az ápolását.


Hajfestés után tudtommal 48 óra az, ameddig nem szabad hajat mosni. Ezt mindig betartottam, sőt! 4-5 napig is húztam a mosást és festés után sokáig maradt rajta a festék a fejemen. De említetted a csíkokban való leszívatást. Talán nem bántja annyira a hajat, mintha az egészet kiszőkíteném, mégis normális színe lenne. Azt hiszem megfogadom a tippet! KöszönöM!

2012. jún. 4. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!