Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vannak valakinek valamilyen...

Vannak valakinek valamilyen tapasztalatai a ricinusolaj használatáról? Segített?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
bocs az offért ez engem is érdekel
2012. jún. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
minden héten kenek a hajtőre és hajvégekre és nagyon jó: erősít, vitalizál. 4-5 órát hagyom rajta, nem szabad felmelegíteni, lemosom kicsivel több samponnal. Mivel nem túlzottan jó az illata, ezért teszek szárítás utáni balzsamot, ami jó illatú,, ezt tényleg kizárólag csak az illata miatt.
2012. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ma kezdtem el használni, kíváncsi leszek rá.

Mivel kevés ricinus olaj volt itthon (a szempillámra régebb óta használom, ezért volt kevés), ezért 3 ek. ricinusolajhoz tettem 1 ek étolajat és 1 ek. mézet. A mézet és az olajat pár mp alatt megmelegítettem, hogy folyós legyen a méz, majd belekevertem a ricinusolajat. Felvittem a hajtőre és a hajhosszra, majd hajszárítóval rámelegítettem. Zuhanysapkát tettem fel a fejemre, majd törölközőbe csavartam és kb. 2,5 órán át így hagytam.


A héten veszek ricinusolajat és legközelebb már több ricinust viszek fel, mert ez most kicsit kevésnek tűnt. :D

Remélem beválik nekem is.


Egyébként lehet simán csak ricinust tenni a hajra. De lehet keverni pl. olívaolajjal, kókuszolajjal vagy akár mézzel, mert ezek is nagyon jól táplálnak. Az étolajat nem szokták ajánlani, nem is táplál, csak mivel folyósabb, azért tettem bele, hogy hígabb legyen a pakolás.

17/L

2012. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Esetleg majd írd meg mi történt pár hét alatt. :)
2012. jún. 11. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Én így csinálom: [link]
2012. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Heily válasza:
az első használat után nekem nagyon hullott tőle a hajam, így nem merek próbálkozni vele tovább. egyébként sokan mondják, hogy hatásos
2012. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!