Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem maradt meg a hullám...

Miért nem maradt meg a hullám a hajamban? Mit tehetnék, hogy tartós legyen a hullám? Ha sokszor hordom úgy a hajam, akkor egy idő után megmarad benne?

Figyelt kérdés

Évek óta egyenes a hajam, vasalom, bár nem mindig. Szerettem volna kicsit változtatni, gondoltam ma hullámos hajam lesz. Tegnap hajmosás után a kb. 70%-ban nedves hajamat 4 részre osztottam és kis kontyokat csináltam, amit szilikongumival rögzítettem. Így is aludtam.


Reggel, amikor kibontottam a hajam nagyon szép göndör volt a hajam. Nem fésültem meg, meg semmi, fújtam rá lakkot, de kb. 3 óra múlva kirúgta magát a hajam. Pedig tök jól nézett ki, nagyon tetszett és jobban is áll a hullámos haj. Egyébként tök mindegy mivel göndörítem, hajvasalóval és hajsütővel se tudom úgy megcsinálni, hogy tartós is legyen.


Szeretnék végleg leszokni a vasalásról (szárítással tudok nagyjából egyenes hajat csinálni és ez kevésbé roncsolja a hajamat) és szeretnék néha hullámos hajat.



Arra gondoltam, hogy ha nyáron amikor itthon vagyok hosszabb ideig és benedvesítem a hajam és kis kontyokat csinálok belőle és sokáig úgy hagyom, akkor talán idővel megmaradna benne jobban a hullám? Vagy mivel lehetne tartósabbá tenni a hullámokat?



2012. jún. 11. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
A legjobb amit eddig próbáltam az a melegítős hajcsavaró ezzel hosszantartó szép loknikat tudsz csinálni de ára is van neki sajnos..:/ Akkor lehet még ilyen szivacs szerűséget is venni nekem azzal is szépre sikerült,vagy sima hajcsavaró.vagy itt egy link nézd meg: http://www.youtube.com/watch?v=3FV-YO46E8Y&src_vid=I13J7ArHT.. ezis jól nézki én majd most próbálom ki :))
2012. jún. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

A szivacsos hajcsavarót is próbáltam már. Nem tetszett, mert nagyon összeugrott a hajam, a hátközépig érő hajamból hirtelen vállig érős lett. Aztán néhány óra múlva hirtelen kirúgta magát és megint majdnem egyenes volt. :S

2012. jún. 11. 18:21
 3/4 anonim válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy anno a Rossmannban lett véve valami marha egyszerű hajcsavaró. Most is lehet kapni, piros sárga színe van, és nem az a nagy, hagyományos fajta, hanem kisebb és gumival kell odafogatni a hajadba. Ha jól emlékszem kb 700-900 Ft. Hajmosás után szoktam belecsavarni a hajamba őket. Régebben akkor is raktam bele hajhabot, de mostanában amikor kibontom, kb 2-3 lokninkénk habozom be. Nekem is nagyon felugrik, de indulás előtt 10-15 perccel szoktam megcsinálni, és mire indulok kicsit lelógja magát. A hajhabból egyébként még a végén is szoktam az egészre tenni egy kicsit, hogy beállítgassak mindent, ahogy tetszik. Ha alszom, akkor a fejem tetejére szoktam kontyba kötni a hajamat, és akkor még másnap is kitart. Ha felkelek, akkor kibontom, megrázom, és megint rakok az egészre hajhabot. "Másnaposan" már nem annyira tökéletes, de szerintem nem rossz. Nekem van, hogy 4-5 napig is bírja. Remélem segítettem valamennyit!
2012. jún. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Pont ma délelőtt kísérleteztem. A száraz hajamat felcsavartam a szivacsos hajcsavaróra és kb. 1 óra múlva kibontottam. Nagyon szép, laza hullámos hajam volt és 2-3 órán át úgy is maradt. Most már látom, érdemes próbálkotni, legközelebb majd fixálom lakkal vagy waxszal, hogy még tartósabb legyen! :)


Ha pedig ez a módszer még sem jön be, megnézem majd a rossmanba azt a csavarót, amit Te írtál, második válaszoló. :)

2012. jún. 24. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!