Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borzasztóan száraz, göndör...

Borzasztóan száraz, göndör hajat hogyan ápoljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 13 éves lány vagyok. Kb. ugyanilyen a hajam. [link]

De nagyn száraz, és sűrű. Anya tegnap 4(!!!) órán keresztül bntotta a hajam, mert össszeállt csomókba. Amúgy 3 napja mostam előtte hajat.

Milyen balzsamot/ampont használjak?

Mikor kell fésülnöm a hajat?

Milyen gyakran mosam meg?


Mindent írjatok le légyszi, amit tudtok a göndör haj ápolásáról!


Nagyon szépen köszönöm!!!



Ági



2012. jún. 15. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Leírom neked, én hogyan ápolom a hajamat (az enyém is göndör, bár vékonyszálú, de zsírosodásra hajlamos és általában nekem nem jók rá azok a termékek, amiket mindenki az egekig marasztal).

Én 3 naponta mosom, de ez attól függ, a tiéd milyen hamar zsírosodik. Ha neked nem olyan vészes a helyzet, akkor 4-5 naponta is elég. Ha nem zsíros, nem korpás, stb. a hajad, akkor a sampon nem olyan lényeges. Ami nekem hajpakolásként nagyon bevált, az a Gliss kur narancssárga tégelyes pakolása, ez nagyon jó a száraz hajra. ( [link] ez a termékcsalád). Sokan dícsérik nagyon a Serical Latte hajpakolást, nekem személy szerint ez nem jött be, de nagy kiszerelésű és olcsó, szóval kipróbálhatod ha van kedved. Balzsam, amit én most nagyon szeretek: Wella pro series Repair, de én a Pantene-ket is nagyon szeretem, attól szinte egyáltalán nem töredezett a hajam. Ha nagyon gubancolódik a hajad, vegyél rá valamilyen spray-t, amivel mosás után befújod, pl. a Gliss kurnak ez is van minden termékcsaládjában. És mosás után ahogy áttörölted a hajad, még vizesen bontsd is ki, úgy könnyebb, mint szárazon.

Egyébként én hetente 1x használok a hajamra kókuszolajas pakolást is. Szépen rendbeteszi és nem tűnik tőle száraznak. Remélem, segítettem. :)

2012. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Fésülködni hajmosás után szoktál?

Zsíros hajam sosem voltxD Nekem nagyon száraz. Gliss Kur kifésülést könnyítő spray van, használm is. De tenap rengeteg hajolaj, hajvégápoló stb... rátétele után sem történt semmi.. 2 nagyobb csomót ki kellett vágni a hajamból.

2012. jún. 15. 18:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem annyira kócolódós a hajam hál Istennek, így én nem is nagyon szoktam kifésülni, csak 2-3. nap, így szebbek is maradnak a hullámok a hajamban. Mindig tegyél rá balzsamot bőven, az megpuhítja és nagyban segíti a kifésülhetőséget :)
2012. jún. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ne fésüld ki mindennap, az nem jó a göndör hajnak. én csak hajmosás után fésülöm ki, és mindig kell rá balzsam, de használj olyat, amit nem mosol ki (mondjuk, én a kimosandót is rajtahagyom.), ami még jót tesz neki, a kókuszos sampon/balzsam, valamint a göndörítő hajhab.
2012. jún. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

nekem is göndör a hajam, leírom én mit csinálok:

-hetente 2x mosok hajat, szerdán vagy csütörtökön és vasárnap

-mindig honey sapmonnal mosok hajat, és hajmosásnál honey balzsamot is használok, ettől könnyen kitudom fésülni, és nem lesz száraz

-CSAK hajmosáskor fésülködök különben nagyon csúnya

2012. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

ja igen és a balzsamot úgy használom hogy hajmosáskor egyszer bekenem, rajtahagyom pár percet, lemosom, bekenem mégegyszer de akkor kevesebbet rakok rá és azt rajtahagyom, úgy fésülöm ki

előző voltam

2012. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így vagyok, én 14 vagyok nemsokára nekem is olyan a hajam csak deréktől hosszabb, nekem is van mikor összeállt csomókba nem is tudom hány óra hossza volt mire anyával kifésültük jaj.
2013. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja és én is vizesen fésülöm ki, HONEY balzsamot teszek rá, és elseve samponnal mosom heti 1 alkalommal de nem zsiros meg nem korpás a hajam, csak tiszta száraz
2013. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!