Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vettem Ricinusolajat a hajamra...

Merci1210 kérdése:

Vettem Ricinusolajat a hajamra! Hogy kell használni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy keveset (kb kávéspohár negyede) megmelegítesz mikróban, de csak hogy langyos legyen, hogy könnyen lehessen kenni, és felviszed a hajadra, először a hajtövekre, majd ami megmarad azt még rákenheted a többi hajrészre is.

Hagyod 2-3 órát a hajadon egy törölközőbe betekerve, és utána alaposan lemosod :)

2012. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 16. 11:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt van videón is a használata: [link]
2012. jún. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Többféleképpen lehet használni.

A legfontosabb kérdés, hogy mit szeretnél vele elérni? A haj gyorsabb növekedéséért, vagy inkább az ápolásáért szeretnéd használni?


Ha azért használod, hogy gyorsabban nőjön a hajad, akkor a hajtőre kend a tiszta, langyos ricinusolajat. Ha a hajadat szeretnéd ápolni, akkor a hajhosszra kell kenni, ebben az esetben lehet keverni pl. olívaolajjal, kókuszolajjal, mézzel, tojássárgájával, mert ezek is kiválóan táplálják a hajat. Természetesen lehet egyszerre a kettőt, én is ezt csinálom. Én úgy csinálom, hogy egy kávéspohárba egy kis ricinusolajat a mikróba megmelegítem, hogy langyos legyen és felviszem a hajtőre. Majd ugyanebbe a kis pohárkába teszek ricinusolajat, pici étolajat (hogy hígabb legyen) és mézet, ezt picit megmelegítem és felviszem a hajhosszra.

Miután felvitted a hajadra a ricinusolajat érdemes hajszárítóval kicsit rámelegíteni, majd zuhanysapkát húzni a fejre vagy fóliával körbetekerni és egy törölközőbe bedunsztolni. Így kell hagyni 2-3-4 órán át, közben időnként rá lehet melegíteni, ha gondolod.

A ricinusolajat bő, meleg vízzel öblítsd ki, majd 2x samponozz, így az összes olaj kimosódik a hajból és nem lesz zsíros érzet utána.


Hetente legalább 1x, de ha tudod 2x érdemes megcsinálni.

2012. jún. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Mióta használod és mennyit nőtt a hajad?
2012. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rengeteg hajfestéstől teljesen tönkre ment a hajam, iszonyatosan össze volt roncsolódva.

Én is elkezdtem használni a ricinus olajat.

Az én receptem:

2-3 nagy evőkanál ricinusolaj, 1-2 evőkanál olíva olaj. Be a mikróba pár másodpercre - nagyon hamar felforrósodik!! Tettem hozzá 1 evőkanál mézet, hogy kicsit langyosodjon.

A meleg olajas gélt gyorsan össze kevertem 2 tojássárgájával. Felkentem a teljes hajhosszamra a háromnegyedét. A maradékot pedig belemasszíroztam a fejbőrömbe,hajtövembe. Kicsit rászárítottam, zacskó a fejre + törülköző. Minimum 4 órát a hajamon hagytam és aztán bő samponnal lemostam. Emellett erős hajkondicionálóval kezeltem a hajam.

Nagyon gyorsan regenerálódott, és hiper gyorsan kezdett el nőni!!! Hihetetlennek tűnt, de egy hónap alatt volt amikor nőtt vagy 2,5-3 centit!!

Természetesen ne várj azonnal hatást, először a hajszálakat regenerálja és kb 1-2-3 hónap múlva kezdi el mutatni hajnövesztő hatását.


Tudom ajánlani a Schwarzkopf Gliss Kur Ultimate Hair Repairt - Express hajregeneráló Balzsam. (fújókás, nem kell lemosni, fekete matrica van a műanyag flakonon és arany színű a szöveg.)

2012. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én inkább hajnővesztésre de nagyon szálkás a hajam szóval mind kettőre.. és amúgy ezt vizes hajra kell vagy nem??
2012. jún. 17. 10:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Hajmosás előtt, a száraz hajadra kend fel és néhány óra múlva alaposan, bő meleg vízzel mosd ki (2x samponozz és akkor tuti, hogy maradék nélkül eltávolítod az olajat).
2012. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! :)
2012. jún. 17. 21:18
 10/11 anonim válasza:
Nem lehet egy egész tojással össze keverni? A fodrászom azt mondta, hogy úgy csináljam, de mindenhol azt olvasom, hogy a csak a sárgája menjen bele.
2012. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!