Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha van már egy halvány barna...

Ha van már egy halvány barna színem és bemegyek szoliba 5 percre akkor is leéghetek vagy akor már barnulok?

Figyelt kérdés

mielött nekem esnétek nagyon nehezen fog meg a nap, kifekszek napozni akor se nagyon bírnulok le, sőt egyáltalán nem, strandon kicsit leégtem utána barnult le ahol leégtem

csak 1-2 alkalomra mennék


2012. jún. 24. 21:26
 1/5 anonim válasza:

Sziaa...

A mai UV sugárzás mellett szerintem még praktikusabb megoldás a szoli,mint a nap. A szoliban mindig ugyanannyi UV sugárzás éri a bőrödet,míg a nap UV sugárzása függ az időjárástól,földrajzi helyzettől,napszaktól stb..stb..

Meg van,hogy egy évben hány napot lehet menni anélkül,hogy az ember rákot ,egyebet kapna tőle...Hetente egy alkalom egy évben,az belefér;)


Nah de ,hogy a kérdésedre is válaszoljak:D...

Engem veled ellentétben,nagyon könnyen megfog a nap.

Volt,hogy 3 nap napozás után már majdnem elértem a roma osztálytársam bőrszínét :D

És idén a gimiben,hétköznapokon mentem el a szoliba. Legelső alkalommal 6 percre,állóba...háát..az nap még annyira nem is voltam piros,ami furcsa volt,hogy a suliban,nah ott nagyon kipirosodtam. És még vagy 2 napig:S csak 3. napra múlt el...

Mire végre elmúlt megint mentem,igaz ekkor már 9 percre ...ugyan úgy..tiszta piros lettem tőle:/ És nem is annyit barnultam(úgy tűnik engem jobban fog a nap:D)


Szóval mivel nekem alapból kreol bőröm van,és 3 percen leégtem..szerintem te is lefogsz egy kicsit...de ahol leégsz,az majd bebarnul..szóval az nem is gond:D csak ha lehet akkor menj,mikor utána legalább egy napig otthon maradsz :)


Egy tanács..mikor bemész,bármilyen kenőccsel,akár nivea..tök mind1,kend be a tested...

Ettől majd jobban barnulsz:D de ne túl vastagon,mert akkor meg már a kenőcs rétege miatt nem barnít a cső..

sok sikert:)

2012. jún. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes válaszodat =)
2012. jún. 24. 23:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én ajánlom, hogy keress a környékeden olyan szolit, ahol csokicsöves gépek vannak. Az ott dolgozó látni fogja a bőröd színén, hogy hány percre menj be, annak érdekében, hogy le ne égj. Ha mégis tartasz tőle, akkor van EU szabványos csokicső, amiben tuti nem fogsz megégni, de nagyon szép barna színed lesz tőle :) Én is EU-sba járok, mert sok anyajegyem van. Amúgy én azt tanácsolom, hogy csak szolizás előtti krémmel kend be magad, amit lehet ott a szoliban is venni, mert testápoló vagy hasonló krémek nem tudják felkészíteni a bőrödet a barnulási folyamatra és nem tudják védeni, mivel nem erre lettek kitalálva.
2012. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sem javasolnám, hogy bekend magad. Pont mielőtt elkezdtem járni akkor olvastam róla, hogy lehetőleg semmi testápoló, arckrém, smink, izzadásgátló ne legyen az emberen. Szerintem majd inkább akkor kend be magad miután este megfürödtél, mert ugye szoli után 2-3 óráig nem nagyon ajánlatos fürödni.
2012. jún. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek szerint mindenki más, én a hypo fehér bőrömmel először 5 percre mentem és nem lettem piros meg semmi, másodszor meg 10 percre.. semmivel nem kentem magam és mégsem égtem le. Nem sokat barnultam persze utána még 1-2szer elmentem, de viszont azóta a napon nem égek le mióta voltam szoliba pedig előtte nagyon is hajlamos voltam rá:)
2012. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!