Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akkor a gyantázással komolyan...

Akkor a gyantázással komolyan mindenhol gyengülnek egy idő után a szálak?

Figyelt kérdés
Pl. ha a lábam még nem volt eddig szőrtelenítve, akkor ugyanolyan gyengék, sőt még gyengébbek lesznek a szálak? És mi a helyzet az epilálással annak is ugyanolyannak kéne lennie, mert az is "kitépkedős módszer"... Örülnék, ha valaki kisegítene :)
2012. jún. 30. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Hááát akkor én most elmondom a személyes tapasztalatom. :) Az epilátor jött be nekem a legeslegjobban, mert mióta használom, nem hogy gyengültek, de még el is tüntek a szőrszálak. Alíg van már a lábamon! Máshol elég érzékeny a bőröm, így ott (bikinivonal pl) csak a cukorgyanta jöhet nálam szóba, mert attól nem nő be a szőröm, és nem is gyullad be. Viszont ott nem látom, hogy ritkulna, vagy hogy gyengülne, de tény, sokkal tovább sima marad! Még valami? Szió, szép estét!
2012. jún. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tévhit ,hogy a szőrszál gyengül, ahogy az is ,hogy ritkul.


Az első jelenségre az a magyarázat, hogy a szőr tövestől tépődik ki, így újnak kell nőnie. A szőr szerkezet olyan ,hogy a vége felé elvékonyul. Szóval amikor kezd kinőni akkor ez a "gyengébb" fele bújik ki értelem szerűen, és mivel hamar jön a másik gyanta/epilálás ezért nem nőhet ki teljesen ahol már rendes vastagságával szerepel.


A ritkulásra az a magyarázat, hogy a szőr növekedési üteme nem egy forma. Tehát nem egyszerre nő ki az összes, hanem össze-vissza. Ezért tűnik "ritkábbnak".

2012. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ha borotválnám akkor meg tényleg megerősödne.. Na és akkor ennek meg mi az oka?
2012. jún. 30. 20:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem erősödik, ha borotválod.


Én amióta szőrtelenítek, csak borotvát használok, és NEM sötétebb, hosszabb, dúsabb. Pont az ellenkezője.


Ez most elég undorító lesz, de amikor sokáig nem borotválom a lábam, és visszanő a szőr, teljesen más, mint gyerekkoromban. Tinédzserként vastag, fekete szőrös volt a lábam, úgy néztem ki, mint a jeti.

De mikor most visszanő, látom, hogy sokkal vékonyabb és világosabb(?), és egyre több a lábamon a "kopasz folt", ahova nem nő szőr egyáltalán.

25/L

2012. jún. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!