Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a hajammal?

Mit kezdjek a hajammal?

Figyelt kérdés

Dús hajam van, alapból elég göndör és semmit nem tudok vele kezdeni, max. összefogni, semmilyen hab nem segít. Ha kivasalom mondjuk 3 hónapban egyszer, akkor is vasalom egy órán át 200 fokon, és nem több mint 2 óra hosszáig marad egyenes. Majdnem hátközépig érő hajam van, és olyan, hogy kb. a fülemnél nagyon dús, és elég rövid is ott, csak ha magasra fogom akkor ér a gumiig. Azt egyik fodrász sem képes megtépni egy kicsit vagy fokozatosra vágni vagy valami, hiába mondom nekik. Utálok fodrászhoz menni mert soha nem jöttem el onnan normális hajjal, vagy ha mégis akkor másnapra elszállt a csoda :) Mégis mit csináljak a hajammal? :'(

Volt olyan hogy vasaltam, és azt a dús részt fölcsatoltam középre.. De azt is csak úgy tudtam, hogy annyi hajlakkot fújtam rá, hogy olyan kemény lett mint a beton. Mindig is hosszú, egyenes hajat akartam de mivel nekem ilyen soha nem lesz, úgy döntöttünk anyu egy kicsit megigazíthatná (a nyáron úgysem látják sokan:D). Azt mondja, legyen inkább rövid mert a hosszúval nem tudok mit kezdeni. Van egy ismerősöm, tépett, nyakig érő haja van de neki szerintem alapból egyenes, bár vasalja is, és azt mondja anyum, legyen olyan.. Szerintem nem állna rosszul, csak mivel nekem göndör, így problémás lenne az is... Az a stílus ami nekem tetszik, az vagy nem áll jól vagy pedig nem lehet megcsinálni. Unom már ezt nagyon, segítsetek kérem :'(


2012. júl. 7. 03:09
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja, és bocsi :) A göndört azért nem így kell elképzelni: [link]

Össze vissza áll, néhol egyenesebb rész is van benne, a vége meg kunkorodik:D

2012. júl. 7. 03:20
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg egy tartós hajkiegyenesítés? Hónapokig simább maradna tőle a hajad, de igaz nem olcsó, meg a hajad hosszától is függ, hogy mennyiért csinálják meg.
2012. júl. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd ahogy van.. Fogd föl és kész : D tudod sokan olyan hajra vágynak mint amilyen neked van.. : ) szerintem fogd kontyba.. Vagy nézz a neten hajstílusokat.. Régen énis ott nézegettem ^^..

nagy valószínűséggel nem örülnél ha nagyon rövid lenne a hajad.. Csatold fel és nézd meg ,hogy hogy állna : D

remélem segítettem : D

2012. júl. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Csiriomókus válasza:
hajból lehet úgy ritkitatni hogy nem tünik fel nekem is nagyon sok hajam van egy nagy maroknyi és nyáron a vállamig ér télen meg megnőhet hát közép érőre mivel a nyakadnál sok a hajad vannak ezek a fésűs ollók ami nagyon egyszerű mivel vágnak a hajból de nem sokat és nem látszik mint ha hiányozna belőle a nyakig érő hajat felejtsd el mert rosszul sül el és a fél fejed olyan lesz mint a mikrofon frfizi mellig érő haj nem olyan vészes és össze is lehet fogni a vasalással meg ne vesztegesd az időd meg a hajad is gallyra vágod mert elvékonyodok és tönkre megy úgy ahogy asok kontyozástól és össze fogástól szerintem nagyon sok ember irigyeli a hajad többek közt én is ha rám hallgatsz ritkitatsz a hajadból egy tök minimálisat vagy így hagyod mert ez azért ez nem rossz akinek ilyen haja van
2012. júl. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a lapockáim alá ér a full göndör hajam. Nem húzza ki a súlya sem, pedig elég dús. Hogy én mennyit szenvedtem és egyenesítettem és minden hülyeség! Tudod mi lett a megoldás? Hogy elfogadtam. Kipróbáltam mindent az égvilágon, hogy mi állhat jól. Ráadásul szív alakú arcformám is van, szóval ahhoz se jó minden. De ha befontam, az marha jól áll és mindenki (szó szerint) azt kérdezi, hogy ki segít ilyen jóra megcsinálni... Mikor meg mondom, hogy egyedül csinálom, el sem hiszik :) Mindenki azzal jön, hogy tanítsam már meg őket is :)

Azt is csinálhatod, hogy hajat mosol és befonod még nedvesen, aztán vagy hagyod megszáradni vagy hajszárítóval (ahogy szoktad), akkor lehet, hogy egyenletesebb lesz.


A másik meg, hogy viszel képet a fodrászhoz (amelyiknél úgy érzed, figyel is arra, amit kérsz), akkor már csak azt fogja megcsinálni, nem? Esetleg kérdezd meg őt is, mit ajánl. Elég sok emberrel találkozik, biztos hall jó ötleteket. Nem csak neked van ilyen hajad :) Meg hát a munkájához tartozik. Nekem eddig 2 fodrászom volt, az első egy tuskó volt ezen a téren, mindig a forgóimra fogta, hogy nem tudja megcsinálni a hajamat... Átmentem egy másikhoz, hatalmas arc a nő, érdekes mód mindig azt csinálja, amit kérek és minden kérdésemre tud válaszolni és nagyon jól!


Ritkítani mindenképp kéne, nekem is mindig kell, mégis rengeteg van. A rövidet nem ajánlom, macerásabb ilyen típusú hajjal! Szerintem ne csináltasd meg. Az állandó vasalás pluszban leégetné, abból meg már hova vágatnál?

Valamit muszáj kikísérletezned, másképp nem megy. De hidd el, hogy nem lehetetlen... :)

2012. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megmostam és befontam vizesen, egészen jól néz ki :D

Úgy gondolom, kénytelen leszek újra visszatérni a fodrászüzletbe és megtépetni egy kicsit :D A simán összefogás meg megint nem tetszik, mert a vége áll össze-vissza ha olyan kedve van (:DDDD), de néha egészen elfogadható. Marad a fonás :D

Köszönöm még egyszer!

2012. júl. 7. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!