Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás utáni piros folt,...

Pattanás utáni piros folt, heg, bőrkiszáradás?

Figyelt kérdés
SÜRGŐS..Tudnátok abban segiteni hogy pár napja volt a számnál 1-2db kissebb pattanás ez finoman ki lett nyomva, amire kaptam a gyógyszertárba krémet bekentem, éjszaka rajta volt de másnapra kiszivta a bőrt és most ilyen piros folt látszik amin a bőr el van már száradva.Körömvirág krémmel kentem de ez se használt valami megoldást szeretnék hogy lehetne ezt a gyólladást eltüntetni.Köszönöm a válaszokat és a segitséget. Itt egy kép is : [link]
2012. júl. 26. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A kapott krém, de valószínűleg a körömvirág-krém is allergiás reakciót váltott ki. A pattanás kinyomása után jobb lett volna egy cseppnyi kölnivel vagy más alkohollal fertőtleníteni. Próbáld meg gyulladás elleni kenőcsökkel kezelni, pl. Chlorocid (ez vényköteles) vagy Tetrán-kenőcs. De ne számíts arra, hogy 1-2 napon belül emúlik.
2012. júl. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ez a két krém amit irtál levinné a piros gyulladást? Mert olvastam olyat hogy szemcsepp,paradicsom,fogkrém és nemtudom mit csináljak,de nagyon zavaró ez miatt nem tudok itthonról kimozdulni...és azt szeretném hogy ez a pirosság a börömön elmuljon minnél hamarabb
2012. júl. 26. 20:40
 3/5 anonim válasza:

szüretelj le egy levél aloe verát, hámozd meg és kis darabokra vágva tedd egy kis tálkába. Ezt keverd össze mézzel. Mivel az aloe verában több, mint 200 féle gyógyhatás van, ezért nagyon hasznos, a méz pedig jó a hegeknek.

A kettő vegyítése nagyon jó eredménnyel van az arcra: csökkenti a pattanások és miteszerek számát, eltünteti a pirosságot és - mitha - halványítja a hegeket.

2012. júl. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok: Nem hinném, hogy a felsoroltak megszüntetnék a gyulladást. Ne légy türelmetlen, nyugodtan menj ki az utcára. Hidd el, senki nem fog vele foglalkozni. Képzeld, üresek lennének Bp-en a villamosok, ha minden olyan nő otthon maradna, akinek valami pattanás vagy egyéb bibi vagy az arcán. De ha a bőrön nincs sérülés, alapozóval és púderral álcázni tudod.
2012. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen krémmel kented be, amitől ilyen lett? Esetleg Akneroxid? Egyébként, max. 1, esetleg 2 nap és óvatosan le tudod majd húzni a felső bőrréteget, alatt új, puha bőr lesz, addig a legjobb a Neogranormon rá.
2012. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!