Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A csipesszel kitépegetett...

A csipesszel kitépegetett szőrszálak ugyanúgy nőnek vissza mintha epiláltam volna?

Figyelt kérdés

Múltkor elegem lett a borotvából, és nekiestem csipesszel. Azóta beszereztem egy gépet, de még nem használtam.


Most nőnek vissza a kitépegetett szőrök és hát eléggé beleragadtak a bőrömbe, pedig minden másnap radírozom, ápolom.


Szóval a kérdés az az, hogy az epilátorral is így fognak visszanőni, vagy mivel az egy professzionális termék, akkor azzal nem lesznek ilyen gondok.(mármint hogy ránő a bőrre) Az elég hosszúak sem tűntek úgy hogy ki akarnának jönni...


(előzmények: télen gyantázom, azzal nincs probléma, de nyáron és jó időben eddig 2 féle borotvát használtam, pengéset(mach 3-attól begyulladtak), és villanyborotvát- attól nem, de elég hosszadalmas, és hát minden 3. nap kell, úgyhogy...)


Mindenfajta segítséget és tanácsot nagyon szívesen fogadok!!


Köszi :-)



2012. júl. 29. 15:32
 1/6 A kérdező kommentje:
(lábjegyzet: zsíros a bőröm, alapjáraton.)
2012. júl. 29. 15:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is zsíros a bőröm, és én is epilálom, mert a borotva mindig megvág.. viszont nekem epilátorral mindig egy csomó szőr benő, és mikor ki akarom kaparni, tiszta seb lesz a lábam, szal ez se a legjobb megoldás nekem. Megjegyzem, az én epilátorom elég új modell.
2012. júl. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fúúúh..

Most nagyon elkeserítettél... :-(


Mert azért vettem a gépet, hogy ne 3 naponta kelljen felhúznom magam a lábam miatt hanem elég legyen 2 hetente..


De akkor nem lesz jobb a helyzet?


Te is radírozod, meg ápolod?

(én: olíva olajas testápoló, -tusfürdő,- cukros-olajos bőrradír, kamillás hintőpor, aloe-vera gél.. luffaszivacs, sima (kopott mosogató)szivacs..(jól átmosva kiöblítve), puhább fajta körömkefe.. ilyenek)

2012. júl. 29. 16:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Én Ph. Hp6400-ast vettem, mert annak volt jó a feje, nem a legújabb modell, arra nem lett volna pénzem, de ennek tudom hogy jó a feje, mert egyszer egy ismerősömét használtam és szépen kiszedte, de az azt követő lábápolásra már nem emlékszem..(eléggé régen volt)
2012. júl. 29. 16:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Tépi, az a lényege. Ha nem bírod, lézerezd le magad.
2012. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A csipeszes megoldás ugyanaz mintha epilálnád, hiszen az epilátorban is ugyanúgy csipeszek vannak, csak több.

Nekem is van úgy hogy benőlnek a szőrszálak (mondjuk az én bőrtípusom normál) de ha benőlnek megpróbálom kiszabadítani, de nem körömmel kezdem el kapargatni, ha tűvel, amit előtte lefertőtlenítettem, és a benőtt szőrszálra is rakok fertőtlenítőt, így nem lesz csúnya utána. :)

Ami a tanácsokat illeti:

Mielőtt epilálnál, puhítsd fel a bőrödet meleg vízzel, és radírozd is le előtte. Csak száraz területen epilálj!

Epilálás után ne nagyon menj napra, vagy szoliba, mert foltos lehetsz. Miután leepiláltad a lábad, jól jöhet egy kis jég, az enyhíti a fájdalmakat.

Egy idő után, nem fog fájni az epilálás annyira, mert ha rendszeresen csinálod vékonyabb szőrszál nől vissza, és a fájdalmat is már jobban megszokod.:)

Remélem tudtam segíteni, és csak ügyesen:)

2012. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!