Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg zöld lehet a hajam ha...

Tényleg zöld lehet a hajam ha klóros víz éri?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogyha kiszőkítem a hajam és klóros vízbe megyek akkor zöld lesz tőle a hajam. Ez igaz?

2012. júl. 31. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, a csapvízben is van klór, és nem sok zöld hajú embert látok járkálni, tehát szerintem nem igaz.
2012. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
sztem nem. pl. a strandon tele van klórral a víz és mégse zöld senkinek a haja...
2012. júl. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
nem lesz zöld...én is szőkítem a hajam mellette meg fürdök a teleklórozott medencénkben...mégsem változott a hajam
2012. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De igen, előfordulhat. A csapból folyó víz és az uszodavíz azért nem ugyanaz. A strandon színezik a vízhez hozzáadott klórt kék színnel, és ez adódik hozzá a haj sárga színéhez - így lehet zöld. Otthon lehet semlegesíteni az ilyet aszpirines öblítéssel.
2012. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ha tudnád mekkora baromságot mondtál....

Nem lesz tőle zöld. a másik, hogy a strandokon klór gázt használnak fertőtlenítésre, amit a vízben oldanak, és nem színezik semmivel.

2012. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hülye xDDDD
2012. aug. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!! :)
2012. aug. 1. 12:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem be volt melírozva még tavaly nyáron a hajam.. és igen, valamennyire zöld lett, de csak minimálisan..:D
2012. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát köszi mindenkinek,de én nem rég voltam strandon és nem tudom mi volt a vízben de zöld lett a hajam ott ahol szőke volt, és nem csak nekem az összes ismerősömnek is aki szőke.
2012. aug. 6. 15:34
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az aszpirin segít a zöld árnyalaton

Ha a haj – különösképpen a szőke – zöldes árnyalatú lesz, az a réztartalmú csapvíz miatt vagy rézszulfát hozzáadása (az uszodákban az algásodás ellen alkalmazzák) miatt van. Aki gyorsan észreveszi, az egyszerűen kiöblíti a hajat alaposan, tiszta vízzel. Aki azonban nem kap gyorsan észbe, az a később acetilszalicilsavval (= az aszpirin egyik hatóanyaga) próbálkozhat.

2012. aug. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!