Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért lett pattanásos a bőröm...

Miért lett pattanásos a bőröm a leborotvált pajeszom helyén?

Figyelt kérdés

Leborotváltam a pajeszom, mert jártam lézeres szőrtelenítésre. 8 alkalommal voltam, de visszanőtt, miután abbahagytam. Azóta borotválom, mert zavar, de pattanásos lett a bőröm ott, de amúgy az arcom tiszta. A hajam sötétbarna tehát látszik a pajeszom ezért nem szeretem a fülem mögé tenni a hajam. Mikor nem borotváltam nem volt pattanásos, de miért?

A bőröm túlérzékeny, ezért a gyantát nem használok sehol a testemen, csak borotvát. A szőkítés nem marja ki az arcom? A szőrtelenítő krémeket a lábam bőre sem bírta. :-((

30/n


2012. aug. 7. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

BIztos, hogy pattanásos? Mert szerintem esélyesebb szörbenövés vagy méginkább szörtüszőgyulladás.

De biztos, ami biztos, fertőtlenítsd le előtte a területet, és a helyedben bekenném neogranormonnal vagy valami hasonlóval a borotválás után.

Remélem valamennyire ez segít, ha nem, akkor kérdezz meg egy bőrgyógyászt :)

2012. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.


Borotválkozás utáni arcszesz esetleg? Nőknek való van?

2012. aug. 7. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Az igen szőrbenövés, vagy szőrtüszőgyulladás. Lehet az is hogy vagy eléggé életlen volt a borotva és túl sokszor húztad végig ami irritálta a bőrt, vagy pont fordítva hogy túl éles volt (esetleg új) és a felső hátréteget (szemmel nem láthatóan) felsértette)
2012. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy szőrtüszőgyulladásm, mert ki lehet nyomni.

És nem azonnal jönnek ki pattanások, hanem 3-4 nap múlva.


Itt is utánaolvastam, és mindenkinek kipattogzik a bőre borotválkozás után, még a férfiaknak is.

Intim tájékon is borotválom, de ott hála istennek nincs problémám. Kopp-kopp

2012. aug. 8. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!