Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Elsősorban kozmetikusok,...

Elsősorban kozmetikusok, szakemberek véleményét kérem. De mások ötleteit is szívesen veszem! ;) Testtekercselés után milyen bőrnyugtatót lehet/kell kenni a bőrre?

Figyelt kérdés

Testtekercselést csináltam ottohn, egy egyórás torna után paprika olajjal. Igaz, jó vastagon is kentem, de kb 15 percig bírtam csak, mert borzasztóan égetett. Bokától mell alattig be voltam tekerve és utána még több, mint egy órán át égetett. Olvastam a neten, hogy a szalonokban egy utókezelő gélt is felkennek, de arról nem szól a fáma, hogy mit. Én testápolót kentem fel, az picit enyhítette és lassan elmúlt. Mivel lehetne felgyorsítani ezt a folyamatot? Érdemes utána gyorsan lezuhanyozni?


Rögtön indultam a zuhany alá, aztán, mikor egy kis víz érte a lábamat mégjobban égetett. Majd kb 50 perc után elmentem, utána sokkal jobb lett, szinte elmúlt.


Milyen megoldást javasoltok?

És egyébként mennyi az optimális tekercsben töltött idő? Van ahol 30 percet írnak, van ahol 1-2 órát.



2012. aug. 9. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Eleve ennek semmi értelme, ettöl nem fogysz jobban, csak a börödet teszi tönkre.


De ha feltétlen akarod folytatni, akkor utána olivaolajjal kend be a börödet, és utána (kb 5-10 perc) töröld le alaposan (papirtörlövel), mielött zuhanyoznál.

2012. aug. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Te szakember vagy? Eddig mindenhol azt olvastam, hogy jót tesz a bőrnek, mert méregtelenít is.

Az olajat kipróbálom, köszi!

2012. aug. 9. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Szakemberként mondom, hogy tönkreteszed a fiatal bőrödet a paprikaolajjal. Nem véletlenül használják csak szakképzettek szalonokban a tekercseléshez. Neked tökéletesen megfelel otthoni tekercseléshez ha a testápolódba raksz egy kevés fahéjolajat, vagy sima feszesítő testápolót használsz
2013. máj. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!