Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen illat a givenchy very...

Szisztöp kérdése:

Milyen illat a givenchy very irresistible? Hosszúkás lilás üvege van azt hiszem. Tetszik a leírása. Milyen illat milyen nőnek való?

Figyelt kérdés

2012. aug. 11. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
ha elmész egy parfümériába ki tudod próbálni. Hogy kinek mi tetszik nem mérvadó, lehet neked tetszik lehet másnak nem.
2012. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 delusion ***** válasza:

Mindenek előtt leszögezném, hogy egyetértek Ágival.


Elég sok flanker-je van a Very Irresistible-nek (pl. Bulgarian Rose, Electric Rose), én a simáról írok.


A parfümőröknél (= a parfüm konkrét megalkotója) több nevet is olvasok, de itt ez csak jót jelent: Sophie Labbe, Dominique Ropion, Carlos Benaim...Ropion Frederic Malle parfümöket is kotyvasztott, ami - hidd el - nagyon jó előjel lehet munkásságáról.


A nyolcadik művészet virágosabb oldalát képviseli, fejből nem tudom megmondani, hogy pontosan milyen illatjegyek vannak benne, de most úgy rémlik, hogy csak virágos jegyeket tartalmaz. A virágok közül egyértelműen a rózsa tűnik ki, mind a fejillatban, mind a szívben, ezt gondolom Te is tudod. Előfordulhat, hogy bizonyos parfümökben egy illatot teljesen ignorál az orrod, úgyhogy ez a rózsadominancia nem jelentene semmit, de ez szerintem nem az a fajta parfüm, amiben csak úgy hupsz nem érzi az ember a rózsát. A gerince az egész parfümnek. 2003-as, ami sajnos arra a következtetésre vezet engem, hogy valószínűleg túlesett pár reformuláción, nem tudom, hogy jobb lett-e vagy sem.


Elég felemás véleményeket olvasok a tartósságáról és érzékelhetőségéről, és ez így van rendjén...ez mindenki bőrén más, de függ a napszaktól, hőmérséklettől/évszaktól, etc....elég jók a Givenchy illatok szerintem, több klasszikus is akad köztük, de ha választanom kellene egy Dior vagy egy Givenchy között, akkor az előbbivel haladnék, de ez már az én dolgom.


Liv Tyler volt az arca annak idején, lehetett vagy 25 éves. Azt hiszem, jó döntésnek számított Ő, az egész parfüm egy huszonéves lány/nő portréját kelti...az ÉN szememben.


Ne az én véleményemre alapozz, mivel srác vagyok, és nem próbáltam még ezt az illatot, a rózsák nem nekem valóak (az én szememben minden parfüm uniszex, csak van, amit egy férfi/nő nehezebben tud viselni), csak egy gyors kutatást végeztem...nem hiszem, hogy ezt biztonságosan meg lehetne venni szimatolás nélkül, úgyhogy irány valami drogéria.. :) én gyűjtöm a parfümöket, plusz általában olyanokat veszek, amiket itthon nem igazán lehet kapni, szóval nagyjából soha nem járok ilyen helyekre, így nem tudom, hogy lehet-e ott magadra fújni, vagy csak papírra... papíron lehet hogy rossz/jó, de a bőrödön totál más...úgyhogy érdemes azon elgondolkozni, hogy szerzel mintát vagy kis 5 mL-es kiszerelést...


Dobj egy érdeklődő emailt nekik, hátha küldenek ingyenes illatmintákat. Hülyén hangzik, de hidd el, azon a szinten, amin ezek a haute couture "vállalatok" állnak, megengedhetik az ilyen apróságokat. A Hermés-nél határozottan foglalkoznak az e-mail inquiry-kkel, tényleg érzi az ember, hogy foglalkoznak vele. Lehet, hogy hasonló rendszer működik a Givenchynél is.

2012. aug. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
latom ertesz hozza.ha mar itt tartunk szamodra melyik a legjobb legelegansabb,legnoiesebb parfum 30 as nonek?koszi!
2012. aug. 12. 06:59
 4/9 delusion ***** válasza:

Sikerült egy fél-háromnegyed oldalnyi kiegészítő szöveget semmivé tennie a gépemnek....úgyhogy idő hiányában csak pár nevet tudok említeni (nem igazán tudok dönteni köztük, hogy melyik lenne a "leg"):


- Guerlain Shalimar

- Chanel No.5

- Dolce & Gabbana Light Blue

- L'Artisan Parfumeur Bois Farine

- L'Artisan Parfumeur Mure et Musc

- Lolita Lempicka Lolita Lempicka


De ez megint csak az én véleményem, lehet, hogy számodra egyik sem fog feküdni... :)

2012. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
en eddig lancome tresort, gucci rusht es guerlain samsarat hasznaltam.Mi ezekrol a velemenyed?ilyesmi illatokat imadok,ja es koszi hogy segitesz!
2012. aug. 13. 05:56
 6/9 delusion ***** válasza:

A Rush-sal még nem találkoztam sajnos, de a másik kettőről abszolút pozitív véleményem van.

Látom, illetve gondolom szereted a barackot... :) mindegyikben van egy erős(ebb) barack jegy. A Trésorban ez számomra nyilvánvaló volt amikor egyik ismerősömön éreztem, a Samsarában nem tudtam, hogy van. Persze a "női" parfümöknél egy elég általános alkotóelem a barack, úgyhogy lehet, hogy mellélövök... :)


Sajnos nem tudok neked hasonlókat mondani, mert ennyire nem ástam bele magam a parfümök "szebb", azaz női oldalába, és ez a három más illatcsaládba tartozik ráadásul (valamennyire).


Mennyire érdekelnek a parfümök, mennyire van időd internetezni? Nem kíváncsiskodásból, csak azért kérdezem,mert tudok mondani pár oldalt, ahol elég részletesen foglalkoznak női és férfi parfümökkel egyaránt. Ha esetleg angolul is tudsz, akkor az még jobb, mert akkor még többet tudok :)

2012. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
sajna angolul nem tidok de minden kkacsolatos dolog erdekel mert imadom oket!
2012. aug. 15. 18:21
 8/9 A kérdező kommentje:
amator szinten vsgyok parfum imado de a kollegaim is tudjak es mondjak hogy nekem mindig olyan jo illatom van.Ezek szerint sikerul eltalalnom a hozzam illoket,csak mar neha ujitanek mert nem ciki szerinted 20,eves parfumoket hasznalni?Nem tehetek rola de imadom oket, de gondolom ujitanom kene mert lehet hogy gaz mar 1990-ben megjelent illatot hasznalnom,igaz az ujakat nem is annyira ismerem.
2012. aug. 15. 21:13
 9/9 delusion ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Sajnos én is csak amatőr vagyok, nagyon sok dolgot még egyáltalán nem tudok kiérezni a parfümökből. De az általános, hazánkban széles skálán elérhető dolgokat azért már elcsípi az orrom.. :)


Egyáltalán nem ciki 20 éves parfümöket használni. Mármint, hé, én 19 vagyok, és egy 24 éves parfümöt is használok, a következő pedig 31 éves lesz. :D

2012. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!