Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festett sötét barna a hajam....

Festett sötét barna a hajam. Ombret szeretnék. Melyik módszerrel álljak neki?

Figyelt kérdés

A hajam ilyesmi színűre van festve, mint az első képen lévő hölgy hajának teteje:

[link]

És ilyesmi színhatást szeretnék elérni:

[link]

Nem feltétlen ragaszkodm az extra szőke végekhez, úgy is tudom, bármelyik eljárást is választom, valószínűleg vöröses beütése lesz. Tekintve, hogy a természetes sötétszőke hajam is napfényen vörösesen csillog (nagyapám vörös hajú volt).

Közel derékig ér a hajam, és a sötétbarnát részben szeretném megtartani, tehát a hajam alsó részének színezéséről lenne szó.

Lehetőleg mentesíteném magam a leszívástól, bár tudom, hogy az x hatóidőnként feljebb kenegetéssel egy hasonló átmenetes állapotot érnék el, csak ki tudja milyen hajminőséggel, és színnel.

Arra gondoltam, hogy egyszerűen a hajam azon részét, amit világosítani szeretnék kezelem hajfesték eltávolítóval (Color B4), aztán elkezdem lentről felfelé egészen világos szőkére festeni. Van nagyon világos szőke és mézszőke hajfestékem, tehát az átmenetet le tudnám képezni.

Elméletben használható lenne ez így? Videókon csak a szőkítő hatóidejével való játszadozást láttam példaként, de ha nem muszáj, nem tenném tönkre az egész hajam.

Ennek ellenére, ha nagyon balul sülne el a a dolog, lenne miből vágni... Csak nem nagyon szeretném. :D

Működhet ez így? Esetleg az extra világos szőke is fakíthat rajt, ha simán előkezelés nélkül rákenem? Gondoltam rá, hogy csinálok egy vékony tincsen tesztet... Nem ragaszkodom a szőke végekhez, elég lenne, ha a saját barna árnyalata a végei felé világosodna. A sima szőke hajfesték is képes lehet árnyalatnyi különbségek létrehozására?

Esetleg egyéb tipp? Festékeltávolítóval, szőke hajfestékekkel (és vész esetére néhány doboz sötétbarna festékkel) rendelkezem itthon jelenleg.

Fodrász kilőve, kis városban lakom, az egyetlen, aki be merte volna vállalni, nem túl bizalomgerjesztő, és huszonpár ezer forintot szeretett volna kérni!!!


2012. aug. 14. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:

aktuális a kérdés, pont ma jöttem el sírva a fodrásztól :D

saját tapasztalataim után ERŐSEN azt tanácsolom, hogy szőkítővel kezd. én itthon álltam neki nagyon világosszőkével befesteni az amúgy már 5x barnára festett hajamat. hát az eredmény 0 lett, ledobta úgy ahogy van. a második próbálkozásnál fönthagytam 50 percig egy mégvilágosabb szőkét, és sikeresen elégette a hajamat, ráadásul pár árnyalattal lett csak világosabb. így ma muszáj volt elmennem a fodrászhoz levágatni az elcseszett részt, és kb. a hátam közepéig érő hajamból lett vállig érő haj.

tehát az a lényeg, hogy először szőkítővel csináld. mindenki így csinálja, aki otthon csinálja ezt az ombre hajat. tudom, mert vagy 50 videót megnéztem. és miután kiszőkítetted, utána menj rá festékkel. úgy tuti szőke leszel. sima szőke festékkel azért nem jó rámenned festett hajra, mert úgy jársz mint én, hogy ledobja. max 1-2 árnyalattal lesz világosabb. ha nem lenne festve a hajad, úgy is kockázatos, mert akkor meg narancssárga lenne. ez is tapasztalat.

persze lehet neked más a hajad, a hajfestéked, vagy már kopott a barna festés, de főleg ha ilyen szép hosszú hajad van, szerintem inkább menj biztosra a szőkítővel. de ha mégse akarsz, itt van egy festék, úgy hallottam ez nagyon sok árnyalatot tud világosítani.. csak kár hogy utólag jöttem rá :) :

[link]

2012. aug. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy egész litániát írtál egy egyszerű(saját magad által is) megoldható kérdéshez...

Ráérsz???


Veszel egy szőkítő krémet(garnier EO, vagy alfaparf..) meg szőkítőport+ oxit,elkészíted a szőkítő cuccot belőlük, elfelezed, vagy harmadolod. Az cucc első részét(fele, vagy 2/3-a) szépen belefésülöd a hajad végeibe olyan 10-15 centinyi hosszra, elegyengeted, kb 20 perc után rákened feljebb (megint kb 15 cm) a hajadra a maradék kencét, és hagyod még 10-15 percig hatni. Kimosod. Ha rézvöröses lesz az új szín akkor teszel rá (az alsó 15 cm-re) világos szőke hajfestéket. A hatóidő lejárta után azt is kimosod. Utó-ápolod, meg azután is vagy veszel rá ápoló pakolást(pl. gliss kur, vagy akármilyet), vagy házi pakolást is tehetsz rá minden mosás előtt.(olíva olaj+ tojás sárga)


A youtube-on van egy csomó ilyen videó, Ombre hair, dying ombre hair ilyesmiket írogass be és ki fog dobni egy csomót.

2012. aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Pontosan ilyen a szőke hajfestékem! Azt hiszem azzal kezdem, hogy csinálok egy próba tincs véget :)

Második: Köszönöm. És tudom, hogy litániát írtam, de mint írtam, a szőkítő poros témát szerettem volna elkerülni, ezért írtam részletekbe menően a saját kiokoskodott módszereimről.

Mindkettőtöknek köszönöm, a videókat, blogokat láttam, vagy ezret, de ilyen opciókat nem találtam, ezért kérdeztem rá.

2012. aug. 14. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!