Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a véleményetek a szilikonme...

Mi a véleményetek a szilikonmentes samponokról és balzsamokról?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajta, hogy átállok a szilikonmentes termékekre. Viszont olvastam olyat is, hogy valakinek tönkretette a haját. Nektek mi a tapasztalatotok?

2012. aug. 14. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem teszi tönkre a hajat, hanem a szilikon egy bevonatot képez a hajon, alatta ugyanolyan roncs marad a haj, ha a használata előtt is az volt. De mivel leállsz a szilikonról, ez a bevonat eltűnik. Én nem ajánlom...inkább legyen szilikonos a hajam és nézzen ki jól, minthogy egy töredezett maszlag legyen.
2012. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok. Viszont több helyen olvastam, hogy a szilikonrétegtől nem épülnek be a tápanyagok a hajba, és a szilikonmentes termékek mellett ezek a tápanyagok jobban beépülnek, ezáltal egészségesebb lesz a haj. Nem tudom, még várok válaszokat mindkét oldalról.
2012. aug. 14. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kb. egy hónapja álltam át a szilikonmentes termékekre. Először valóban kicsit szárazabbnak tűnik a haj, de kb két szilikonmentes mosás után nagyon megváltozik. Egyik jó hatása, hogy vasárnaponként mosok hajat, de csütörtökön még olyan a hajam töve is mintha frissen lenne mosva, teljesen megszünt a gubancolódás, még a tarkómnál is ahol előtte nagyon gubancolódott, és fésülni is könnyebb. Hosszabb távú hatásáról még nem tudok nyilatkozni, de az már biztos, hogy samponból soha többet nem veszek olyat amiben szilikon van, szerintem a hajtövére egyáltalán nem kell. A többit majd még meglátom. A balea samponját és balzsamját használom: [link]
2012. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. aug. 16. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!