Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Henna hajfesték mennyire...

Henna hajfesték mennyire tartós? Sima víz kimossa belőle?

Figyelt kérdés

Régen színeztem néha a hajam hajszínezővel, de azt néha az esővíz is kimosta a hajamból. Mi a helyzet a hennával?

A hajam sötétszőke, vörösre szeretném színezni hennával, de megyek nyaralni a közeljövőben. Sima édesvíz (Balaton, Velencei tó vize) kimoshatja a hajamból a hennát?



2012. aug. 16. 12:14
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Festés után az első néhány mosásnál kopni fog a színe egy kicsit, de ez normális, így lejön a felesleg, ami festéskor rajtamaradt. Egyébként tartós festék.
2012. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Ha kopik kicsit, az nem zavar, igazából attól féltem, hogy mint a hajszínezőnél, ez is vörösen lecsorog a vállamon-nyakamon, ha víz éri... :) Ilyen akkor nem lesz, ugye?
2012. aug. 16. 15:58
 3/12 anonim ***** válasza:
2012. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nem lesz baj !
2012. aug. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Most jöttem haza.


Hogy ne legyen további kérdés: befestettem előtte hennás hajfestékkel (nem színező, hanem festék) vörösre, nagyon szép intenzív színe volt. Majdhogynem élénkpiros. :)

Nos, üt nap intenzív napsütés és kétszeri egésznapos pancsolás után most rózsaszínes gesztenyebarna a hajam. Itt-ott kicsit már hasonlít az eredeti sötétszőkére.


Szóval a kérdésre a válasz, ha valaki keresi:

igen, kiszívja-kimossa-kikoptatja a hennát a hajból ez a napsütéses-vizes igénybevétel.


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2012. aug. 25. 22:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért jegyezzük meg, hogy ez nem az igazi henna, mert az NEM jön ki.
2012. aug. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát ennél igazibbat nem nagyon találtam. xD A poros-kikeverős a boltos szerint rövidebb életű (meg a színe is zsákbamacska), a kész henna hajfesték krémbe meg mindenféle plusz vacakot kevernek, hogy tartósabb legyen... állítólag. De az ilyen jellegű igénybevétel nem csak a hennás festéket nyírja ki, hanem a teljesen mesterségeset is, a barátnőim hamvasszőkére festett haja sárgásbarnává fakult ki az ötödik nap végére.


Mondjuk mi tényleg egész nap bementünk a vízbe, szétázott a hajunk, kijöttünk fél órára (bazierős volt ugye a napsütés ebben az öt napban), vissza a vízbe... nem hibáztatom én szegény hajfestéket, de hát ez az eredmény, feketén-fehéren. Gyanítom, ha nem teszem ki ekkora igénybevételnek, akkor még mindig élénkvörös lenne.

2012. aug. 27. 13:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Az igazi, bio henna nem kopik ki. Én 4 éve használom, megértem már pár nyarat vele, eddig 3-szor festettem újra, de igazából a szükséges csak 2 lett volna, és az is csak a lenövés miatt...
2012. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

*sóhaj* Nézd, elég kényes vagyok a hajamra ahhoz, hogy én se csesszem szét akármivel. Én sem a sarki kínaitól vettem "óccóért". Sajnálom, ha mélyen a lelkedbe tiportam, de NEKEM ezek a tapasztalataim, leírtam, hátha van, aki kíváncsi rá. Téged is hallottunk, én is kipróbáltam, más lett az eredmény - akit érdekel, elolvassa, okul belőle, és KÉSZ.


Köszönöm a segítséget, de ebbe a dedós "juuuj-de-az-nemisúúúúgy-vaaaan" vitába most nem mennék bele. Mindenkinek más válik be. Azt hiszem, a téma ennyivel bőven lezárható lett volna pár körrel ezelőtt is.

2012. aug. 28. 14:45
 10/12 anonim válasza:

Kedves kérdező.


A valódi hennapor zöld színű, otthon kevered be, és kb 2 órán keresztül hagyod fenn hatni. NEM KOPIK le,és NEM MOSHATÓ KI.


Nem tudom mit használtál, tippre vettél valami színezőt (vagy festéket) amire rá volt írva, hogy "HENNA" mint MÁRKANÉV, és tartalmazott javarészt VEGYI festéket és esetleg VALAMENNYI hennát.


Ezt abból szűrtem le, hogy utaltál rá, hogy te ugyan be nem keverted magadnak, mert az milyen "zsákbamacska".


Ergo- a hajfestést nem valódi 100%os NÖVÉNYI port tartalmazó hennával hajtottad végre, hanem egy vegyi festékkel.


Ha rászánod magad a normális procedúrára az egy fél napot igénybe fog venni a festék elkészítésével, a dunsztolással, lemosással és utókezeléssel együtt.


A Khadi márkájú dobozokat javaslom, abban a vörös 100%os növényi henna.


Na erről ennyit.

2013. szept. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!