Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszútávon szappannal moshato...

Hosszútávon szappannal moshatok hajat? Lesz valami egyéb hatás (kopaszodás, őszülés, stb)?

Figyelt kérdés

2012. szept. 2. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Kiszárad a haj, ronda lesz, törni fog, egészségtelen, fénytelen lesz, a fejbőröd korpás lesz, stb. Miért mosnál szappannal hajat egyáltalán?
2012. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Az elöttem szólóhoz csatlakoznék. Valmint, hullik majd tőle egy idő után és igen..vezethet kopaszodáshoz, viszketni fog a fejbőröd, ami ahhoz vezet, hogy előbb utóbb sebesre vakarod..stb...
2012. szept. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

A száraz, fénytelen, durva tapintás viszont már az 1. alkalom után is meglesz. Összetapad, kifésülhetetlen...

Tapasztalatból mondom.

2012. szept. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hullani nem fog, őszüléshez semmi köze.

Viszont rosszat tesz neki, mert a szappan lúgos kémhatású, a hajad pedig fehérjéből épül fel, ezért lúgos közegben károsodik.

Ennek az az eredménye, mint amikor a gyapjút nemezelik: pont ezt a tulajdonságát használják fel, ugyanis lúgos hatásra a hajszálon (vagy bármilyen állati szőr felületén) lévő lemezkék megnyílnak és összetapadnak. Annak szokták javasolni, hogy szappannal mossa a haját, akinek rasztái vannak, mert szépen filcesedik tőle, nem lesz fényes.

A fejbőrödnek amúgy semmi rosszat nem tesz, és a felületén kívül nem károsítja, hiszen a fejbőröd is ugyanolyan bőr, mint a tested többi részén lévő. Tehát nagy kárt nem teszel benne, csak kócolódni, filcesedni fog és fénytelen lesz a felszíne, de az ami kinő továbbra is egészséges lesz. Mondjuk ki is szárad és ettől töredezhet is, ha arra hajlamos vagy.

2012. szept. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kimondott samponszappanok, pl az Olívia termékek között is. Azzal nyugodtan lehet hajat mosni, nem teszi tönkre.
2012. szept. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Rékus83 ***** válasza:
46%
Nem értek egyet azzal, hogy száraz és fénytelen lesz a haj, ha szappannal mossátok, csak éppen rossz szappant használtok, merthogy nem mindegy, milyennel mossátok a fejbőrt. Vannak szappanok, amik kifejezetten száraz fejbőrre ajánlottak. ilyenek pl. az emanufaktura zöld olíva, fehér olíva, vörösboros szappan és homoktövis szappanja. Nem szárítják a fejbőrt, hanem táplálják azt.
2012. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Rékus83 ***** válasza:
46%

Jah, és most olvasom, hogy a homoktövis szappan hajhullásra is jó.

[link]

2012. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
61%
Jó kis lobbi Rékus!:D
2012. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

najó az első három hozzászólóra ne is hallgass látszik hogy nem értenek a dologhoz.

Lehet szappannal hajat mosni de:

-csak kifejezetten samponszappannal (Lush,mannaszappan) vagy a saját házi készítésűvel.

igen a szappan lúgos kémhatású de ez kiküszöbölhető ha utána ecetes vízzel leöblíted(pl én úgy szoktam hogy 1liter vízhez egy evőkanál almaecetet öntök plusz rozmaring illót pár cseppet)és ennyi ez kell hoyg visszaállítsa a fejbőr ph-ját és hoyg a szappanmaradványok lemosódjanak.

Hullani száradni vagy zsírosodni korpásodni inkább a bolti vacaksamponoktól fog, de ez egyénfüggő.

Mellesleg nagyaanyáink is szappannal mostak jó házikészítésűvel hajat és utána ecetes öblítést alkalmaztak szép és egyészséges is volt a hajuk.

2012. nov. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igazából arról van szó, hogy korábban váltottam a Yamuna pipereszappanjaira, és érdekelt a hajmosás. Nagyon szeretem az illatukat, már nem is használok tusfürdőt.
2012. nov. 28. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!