Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mégis milyen az arcbőr típusom...

Mégis milyen az arcbőr típusom? Milyen termékeket használjak rá? (tonik, arckrém, arclemosó)

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve voltam Oriflame irodában arcbőr vizsgálaton, ilyen eszközt érintettek az arcom egyes területeihez (homlok, orcák, orr, áll) és az felmérte az állapotát. Akkor az volt a diagnózis, hogy vízhiányos a bőröm. Igazából nem tudom milyen termékeket használjak rá. A homlokomon nagyon-nagyon ritkán jelennek meg pattanások viszont kicsit fényesebb, az orrom és az állam miteszeres és csillog. Az orcám, és oldalt az arcom nem fényesedik ki, viszont állandóan előjönnek kisebb-nagyobb pattanások. Nincs olyan időszak mikor teljesen makulátlan lenne az arcom. Töltöttem ki az interneten is arcbőr típus tesztet (pl. normaderm oldalán) ott viszont az volt a diagnózis, hogy zsíros a bőröm. Tudnátok tanácsokat adni? Mégis milyen a bőröm? Milyen termékeket használjak rá? Nagyon elvagyok keseredve! Kérlek csak akkor írj, ha biztosra tudsz segíteni, mert nem szeretnék mindenféle butaságokat kipróbálni és az arcomra kenni. Előre is köszönöm.
2012. szept. 3. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én nem fogok neked butaságot irni,de miert nem mész el egy kozmetikushoz?legalabb egyszer hogy tudjon neked segíteni hogy mit kéne használnod?Én egyébként kozmetikus vagyok és csak azért szólok mert leírtak alapján nehéz ítélni:)
2012. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jártam kozmetikusnál nem is egyszer, sőt huzamosabb ideig is, és addig azokat a termékeket használtam amiket tőle vettem meg. Jártam nem egyszer bőrgyógyászaton, ami semmit sem ért, aztán maszek bőrgyógyásznál is voltam ahova persze többször kellett visszamenni, és csak az hogy megnézte az arcom 5000 Ft volt alkalmanként. 19 éves vagyok, tanulok még, anyukám tart el kettőnket és sajnos nincs annyi pénzünk, hogy kozmetikushoz is járjak. Főleg, hogy már ennyi pénz elment a bőröm javítására, mégis semmi :(
2012. szept. 3. 14:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól hogy a bőröd zsírós lehet vízhiányos.! Ez nagyon gyakori,attól hogy a bőrödön túl sok faggyú,zsír van kívülről attól még belülről nem biztos hogy hidratált. HAsználj zsíros bőrre való krémet,vannak mattító krémek és gélkrémek amiket én jobban szeretek ugyanis az arcomat frissebnek érzem,gyorsan beszívódék de mégis puha. (Biderma Sebium mattitó gél)

HAsználj arctonikot arcradírt hogy kitisztísd a pólusokat és krémet. Arctejet nem ajánlok meg krémes olajos sminklemosókat is csak a szemednél. AZ alapozót tonikkal is letudod hozni. De nem ajánlok alapozót inkább korrektort. De menj el olyan gyógyszertárba ahol kaphatóak vichy,bioderma,la roche posay stb. termékek mert ezekben a gyógyszertárban dolgozók jobban ki tudnak segíteni tanácsokkal mint egy drogériában lévő eladó. Vagy mehetsz bőrgyógyászhoz is bár nekem egy csomó krém nem használt..

2013. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!