Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szalicilles hámlasztás,...

Szalicilles hámlasztás, otthon de hogyan?

Figyelt kérdés
Találtam befőzési szalicilt, a csomagolás szerint 98%ban szalicil sav-at tartalmaz. Ha jól tudom a szalicil sav BHA sav amit használnak zsíros bőr hámlasztására.Próbáltam vízbe oldani a port de nem oldódott fel benne. Az érdekelne, hogy ebből a befőzési szalicilből lehet-e jó, házi peelinget csinálni és ha igen akkor, hogyan? Illetve van e valakinek tapasztalata a szalicil sav-as hámlasztásról? Kozmetikusok véleményére nagyon kíváncsi vagyok.

2012. szept. 4. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet belőle. elég agresszív anyag a bőrre nézve. a gyógyszertárban lehet venni szaliciles alkoholt. alkoholban jól oldódik, vízben kevéssé.
2012. szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ezt szakemberre bízni, ráadásul amíg ilyen erősen süt a nap nem is ajánlatos ilyen kezelést végezni.
2012. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hiába tettem alkoholba nem oldódott fel, csak leülepedett az aljára.
2012. szept. 5. 10:16
 4/8 anonim ***** válasza:

50g híg alkoholba szoktak tenni 1g szalicilsavat. Úgy tudom, hogy ez a FoNoVII. ajánlása.


Te gondolom egy pálinkás pohárba teettél egy púpozott evőkanállal. A BŐRÖDÖN NAGYON AGRESSZÍV ANYAG! én csak azért használom, mert egy molekuláris biológus hallgatónak illik tudni, hogy hol a határ!


Milyen alkoholt használtál?

Nekem a 2% os két nap alatt úgy kiszárította a bőröm mint a fene, majd lehámlott.

2012. szept. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Konyhai mérlegen kimértem 2g-ot és azt próbáltam oldani 8g alkoholban. Az alkohol kb félig 70%os patikai félig pedig alkoholos arc tonik volt ami a leírás szerint tartalam szalicil sav-at is.


Egész jól hámlaszt, bár most a keralit nevű tyúkszem szerrel próbálkozok. Kár, hogy azan nincs rajta hány % ban tartalmaz szalicil savat.

2012. szept. 8. 08:38
 6/8 anonim ***** válasza:
ha majd egy hét múlva azt mondod, hogy nem marta sebesre az arcod, akkor a bőröd platinából van...
2012. szept. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A testemen lévő kisebb hegek hámlasztására használom a házi "oldatot" heti 1-2x, a keralitot 1-2naponta. Elég jól hámlaszt és amiatt se kell aggódjak, hogy a napsugarak érik, mert a póló alatt nem éri :)
2012. szept. 8. 10:56
 8/8 anonim válasza:

[link]


itt részletesen olvashatsz az otthoni hámlasztásról, talál recepteket, érveket, ellenérveket


Én egy kb evőkanálnyi 40%-os alkoholos, gyógynövényes tinktúrába kevertem egy késhegynyi szalicilt és egy kis citromlevet, illetve pár csepp propolisz tinktúrát, majd egy vattapamaccsal áttöröltem az arcom, szépen tisztít, és a problémás bőrömön nekem segített. Egy héten 1x vagy 2x használom, ha szükséges, napozni nem szabad utána.

2012. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!