Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a szemeim alatti...

Mit tegyek a szemeim alatti karikák ellen?

Figyelt kérdés
Még csak 14 éves vagyok, de feltűnt kb. 2 éve, hogy eléggé karikásak a szemeim. Erre is az osztályfőnököm figyelt fel. Azóta folyton nézegetem, és szinte mindig olyan. Ki vannak kissé dagadva, lilás, szóval látszik, h másabb ott a színe mint máshol a bőrömön, és ez mindig így van, már kb. 2 éve. Talán kialvatlanságtól? Ezt azért nem hiszem, mert állandóan ilyenek, és nem hinném, hogy 2 év alatt egyszer sem voltam kipihenve. Jól látok meg minden. Talán a sok számítógépezés teszi? Én már elsős korom óta nyomom a netezést, 10 évesen már honlapot szerkesztettem, szóval sokat ülök a gép előtt, de suli időben nem. És mégis. Mitől lehetnek ezek a karikák a szemem alatt? Néha még egy-egy hosszú, kék ér is látszik a szemeim alatt.

2012. szept. 6. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a felmenőidet, valószínűleg örökölted erre megoldás nincs,ha a kiskori képeken nem olyan a szemed akkor a szem alatti sötét karikák ásványi anyag- és vashiányra, valamint a mellékvese gyenge energiaállapotára utalnak.


Ezek közül az olajok közül érdemes lenne beszerezned: kókuszolaj,csipkebogyóolaj,rózsaolaj,levendulaolaj,jojobaolaj,mangóvaj

2012. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyen lilás karikák, én is gondoltam arra, hogy talán sportolni kellene, mert nagyon vizesedek, vagy vese? Kitudja...ja, én 2-szer ennyi idős vagyok, és nekem is van hajlamom rá, meg a szülőmnek is ilyen, úgyhogy lehet öröklött.
2012. szept. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Az elozok okosakat irtak. Ha zavar a megjelenesedben akkor hasznalj korrektort
2012. szept. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem annyira durván, de karikásak a szemeim. A legjobban a jégkocka vált be.

Ezt mondjuk főleg akkor alkalmazom, amikor nem tudtam sokat aludni, vagy nehezen keltem fel és még nem ébredtem fel igazán. Fogok egy jégkockát és elkezdem átdörzsölni vele az egész arcomat, majd a szemem alatti részt is. Ettől rögtön felébredek és sokkal feszesebb, frissebb lesz a bőröm, a karikák is sokat halványulnak.

Ezt esetleg érdemes lehet kipróbálni, de ha nem családi hajlam, talán kellene egy vizsgálat. Lehet, hogy vitaminhiányod van.

2012. szept. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ezt a jégkockásat kipróbálom, köszi. és az összes választ köszönöm. talán majd végzek valamilyen vérvizsgálatot. utolsó válaszadó: árthat, vagyis baj, ha naponta használom ezt a jégkockás dolgot?
2012. szept. 7. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:
aludd ki magad
2013. febr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem árt :)
2014. szept. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: haha két év után :D... szórakozom, köszönöm a válaszokat. ;) amúgy még mindig olyan a szemem, de már nem zavar annyira, meg amúgy használok korrektort ha arról van szó, de persze örülnék, ha találnék rá valamilyen más megoldást.
2014. szept. 10. 21:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Tegyél a karikákra 5-5 percig kiskanalat. Nekem sokkal jobban bevált mint a jégkocka
2014. okt. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!