Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus olaj használata...

Ricinus olaj használata hajra, pontosan!?

Figyelt kérdés

Már nagyon sok véleményt olvastam a ricinus olajról és szeretném elkezdeni használni, de van pár hézag az alkalmazásában még. Tehát kimosom a hajamat rendesen samponnal, aztán rákenem a tövére rétegről rétegre(vagy egészére is) befóliázom, vagy zuhanysapka. aztán törölközőbe csavarom, aztán várok vele órákat, aztán kimosom -sima meleg vízzel, vagy samponnal?

olvastam h előtte fel kell melegíteni- mikro vagy kis edénybe gázon?, egyáltalán mennyit érdemes használni? sampon mennyiségűt? (mell fölött, váll alatt ér a hajam)

és lesz valamilyen illata/szaga a hajamnak vagy csak semleges lesz?

illetve szempillára és szemöldökre csak ugyanúgy "felkenem"?



2012. szept. 7. 10:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én így szoktam: felmegítem mikróban az olajat (egy 30 gr-os üveget szoktam venni, azt osztom 3 fele, hátközépig érő hajam van). 10 mp elég neki a mikróban, majd felkenem, de csak a fejbőrbe masszírozom bele, meg a hajtövekre egy picit. Utána hajszárítóval rámelegítek a hajamra, fólia, törölköző, minimum 3 óra pihi. Majd kimosom jó alaposan, általában 3x mosok hajat ilyenkor, hogy biztos kijöjjön.

Egy minimális olaja szaga lesz a hajadnak, de pár óra alatt kimegy belőle.

2012. szept. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokan az egész hajra alkalmazzák, de állítólag nagyon sok embernek árt a hajának. Úgyis az a lényeg, hogy a hajhagymákat táplálja :)
2012. szept. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nem kell megmosnod a hajadat alkalmazás előtt (bár ha hajlakkos, akkor nem árt :)) utána felkened a tövekre, ha növeszteni szeretnéd. én egész hosszra nem kenem fel, mert nem száraz v töredezett, stb. utána fóliázás, törölköző. fel kell melegíteni, igen. a mennyiség általában 2 kiskanálnyi, ha a tövekrekennéd. és büdös lesz utána, ill. olajszagú, ha megmosod, akkor a sampon és olajszag keveréke bennmarad :/ nálam legalábbis eza tapasztalat, 3xi mosás után is :D majd még vki biztosan ír.
2012. szept. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Ahogy előttem írták, bár egész hajra nem ajánlatos felkenni, mert iszonyat büdös és az hogy te nem érzed már 1 óra után csak azért van mert hozzászoksz, de mások érzik. Ha töredezett a hajad akkor a hajvégekre kenj csak, és fél óráig hagyd rajta, esetleg kicsit tovább. Ha a hajtövekre is kensz, akkor mindenképp mosd le fél óra után, különben hajhullást fog okozni.
2012. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Akkor a páromnak nincs szaglása, mert ő sem érzi estére, amikor délelőtt felkenem, hanem csak a sampont...
2012. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
És nem okoz hajhullást!!!! A ricinusolaj megfelelő hatása akkor lesz, ha minimum 3 órára rajta hagyják a hajon.
2012. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megmosnod előtte, én úgy szoktam csinálni, hogy hajmosás előtti este rákenem, és egész éjszakára fönt hagyom.

Ricinust csak a fejtőre kenek, mert állítólag a haj vége megtörik tőle. (ezt mondjuk csak néhányan tapasztalták) Szóval a hajtőre ricinust kenek, a haj hosszát pedig kókuszolajjal és olívaolajjal kenem végig. Hajszárítóval megmelegítem egy kicsit a hajamat, ráhúzok egy zuhanysapit, egy jó vastag téli sapit, és másnap reggel lemosom. A Schauma intenzív olaj samponját használom, 2 mosással tökéletesen kijön, és egyáltalán nem marad utána zsíros érzés.

2012. szept. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kb. 2 órája kentem fel jól bebugyoláltam, de lehet estére is fent hagyom . :)

2012. szept. 8. 21:11
 9/17 A kérdező kommentje:
jah, még azt elfelejtettem kérdezni, hogy ti milyen rendszerességgel használjátok? (1-2x egy héten?)
2012. szept. 8. 21:17
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Heti 1x, úgy tudom maximum heti 2x lehet használni.
2012. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!