Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha ilyen a hajtípusom, használ...

Ha ilyen a hajtípusom, használhatom így a sampont és balzsamot?

Figyelt kérdés

A hajtövem, a fejbőröm meglátásom szerint normál. 3-4 naponta kell hajat mosnom, kb. a 3 napon jön el az az idő, amikor már összeesik a hajam, lelapul és kezd zsírosodni. Hetente kétszer mindenképpen megmosom.

A hajvégeim (a végektől felfelé számítva kb olyan 5 centire) már hajmosás utáni nap ki vannak száradva, kicsit csúnyák, látszanak a töredezések és vékonyak a szálak.

Ápolhatom a hajam úgy, hogy hajmosáshoz (ami tulajdonképpen a fejbőr és hajtövek tisztítását jelenti) normál sampont választok, míg a hajhossz ápolásához száraz, könnyen töredező hajra való balzsamot vásárolok?

Akinek hasonló a hajtípusa, miket használ, hogy szép legyen a haja?

Illetve milyen sampont ajánlanátok, ami nem lapítja le a hajat másnapra?

24L


2012. szept. 9. 09:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Persze, így is kell. :) Barátnőm is állandóan panaszkodott, hogy száraz a haja. Aztán egyszer együtt mentünk vásárolni, és zsíros hajra való balzsamot vett. Kérdezem, hogy miért azt veszi, mikor a balzsamot nyaktól lefelé használja, ahol meg száraz a haja. Később elkezdett száraz hajra való balzsamot használni, és egyből sokkal jobb lett. :)

Én is úgy szoktam, hogy samponból normál hajra valót veszek. Könnyen zsírosodik a hajam, 3 naponta kell mosni. Viszont a zsíros hajra való samponok csak kiszárítják, amitől még jobban zsírosodik. Balzsamból azokat szeretem, amik minél sűrűbbek vagy olajosabbak, töredezett és száraz hajra valók.

Még én sem találtam jó sampont, ami megakadályozza a lelapulást. A szilikonmentesek egy fokkal jobbak, de azok sem tökéletesek.

23L

2012. szept. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!