Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan is kell használni a...

Biankaboni kérdése:

Hogyan is kell használni a ricinusolajat?

Figyelt kérdés
vettem ma a patikába ricinus olajat.tudom,hogy több mint 100 ilyen kérdés van fent,de sajnos az összes helyre majd nem mind más válasz van . és így nem értem,hogy akkor,hogy is kell használni!
2012. szept. 29. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Kiöntesz kis tálkába ricit, hozzákeversz napraforgó- vagy olíva olajat. Felviszed a hajtövekre hajfestő ecsettel (mintha csak hajat festenél), utána a teljes hosszra/hajvégekre, ezután ráteszel egy nylon szatyrot és erre rá egy bemelegített törcsit vagy sapkát. Hagyod állni 3-6 órát, ezután kimosod a hajadból (ált. 2 hajmosás szükséges, hogy teljesen kijöjjön) lehetőleg szilikonmentes samponnal.

Csakis heti 1x használd, máskülönben tönkreteszi a hajad.

2012. szept. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Szia! Én használok rendszeresen, úgyhogy leírom a tapasztalataim, a menetét:

Mivel szöke a hajam, ezért a ricinusolaj mellé pár csepp citromlevet(a ric.olaj elvileg bebarníthatja a szőke hajat -milyen színű a hajad?- bár én az elején citrom nélkül használtam és nem tapasztaltam ilyet, csak a biztonság kedvéért) a citrom még annak ajánlott, akinek hamar zsírosodik a haja. (mindenképp igazi citromot használj). ha ez megvan, melegítsd fel, hogy hígabb legyen az olaj. nem muszáj, de így könnyebb felvinni a hajadra és jobban előjönnek a tápanyagok. én ezt hajszárítóval szoktam véghez vinni, mert az gyors. mikor már folyósabb az állaga, vidd fel a hajadra. én kézzel szoktam, az ujjaimmal, nem sz*rakodok ecsettel :-D ha ez is megvan, én ilyenkor egy szoros copfba fogom a hajam és a hajszárítóval a hajamon is melegítem. min 2 órát legyen rajtad, de nincs maximális óra, akár egész nap rajtad lehet, annál jobb! én nem szoktam befóliázni, mert szörnyen zavaró tud lenni és fólia nélkül is teljesen hatásos, mivel copfban van a hajam, így nem zavar az se, hogy zsíros. hajmosásnál én 3szor öblítem ki samponnal. arra figyelj, hogy a bio samponok, pl. alverde, nem öblítik ki jól, én ezért az első két öblítésnél balea sampont használok (nagyon szeretem, mert szilikonmentes és mindenféle hajtípusra van - barna, szőke, göndör, egyenes, festett, stb) aztán egy alverdével fejezem be az öblítést. és mégvalami: NEM RONCSOLJA A HAJAD! a ricinusolajat NEM LEHET túladagolni, használhatod heti egyszer, de úgy nem fogsz sok változást tapasztalni, azt előre megmondom (gondolom növeszteni akarod) min. heti 2 kéne, ha tényleg látványos változást akarsz! a haj évente kb 10 cm-t nő, de a ricinusolajjal akár 20-30at is képes! nekem csodát tett vele, ma is fogom használni, már a hajvasalással is leálltam, nyár elején kezdtem el használni, azóta legalább 10 centit nőtt! ha bármi kérdésed van nyugodtan tedd fel, szívesen segítek, ha tudok! :-) remélem érthető volt, amit írtam!

2012. szept. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

2. pontosítalak:


1. Nem barnítja be az olaj a szőke hajat.

2. Az olajat mindig higítani kell, máskülönben pár használat után hullani kezd a haj.

3. Ecsettel lehet a legjobban felvinni a fejbőrre.

4. A befóliázás+törcsi azért szükséges, hogy melegen legyen tarva. Ha te csak egy copfot csinálsz és néha rámelegítesz, nincs folyamatosan melegben, pedig ez nagyon fontos.

5. Felesleges, hogy egész nap rajta legyen, elég a max. 6 óra.

6. A több, mint heti 1 használat tönkrevágja a hajat és erősen hullani kezd egy idő után.

7. Jobb lenne, he te inkább nem segítenél senkinek :/


2 hónapja használom úgy, ahogy leírtam az 1 válaszban és a hajam kb 6 centit nőtt.

2012. szept. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Köszi a pontosítást, ezek a saját tapasztalataim úgy, hogy rengeteg helyen utánanéztem, utánaolvastam, pluszba egy kozmetikus véleményét is kikértem ez ügyben, úgyhogy azt hiszem, emberi jogomnál fogva segíthetek! :-D
2012. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt nagyon jó leírást találsz a használatáról:

[link]


Én is így használom és bevált :)


Ezen a fórumon pedig rengeteg tapasztalatot megosztanak, érdemes beleolvasni :)


[link]

2012. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utánakerestem és nem árt, ha nincs lefedve a ricinus, csak akkor kell lefedni, ha hideg van és megfázhat a fejbőröd! Bár a negatív leszólás után gondolom nem az én praktikám fogod használni! :-/
2012. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a sok segítségeket és a hamari válaszokat!:) még egy gyors kérdés: veszek elő egy kis tálkát abba hány evő kanál ricinus olajat teszek és jó a napraforgó étolaj is belé? és ha igen akkor mennyir rakjak abból?? és akkor mikroban egy 5 másodpercre nem lehet betenni?hogy egy kicsi felmelegedjen?
2012. szept. 29. 14:15
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Négyes, jogod van ahhoz, hogy segíts, de ahhoz nincs, hogy árts másnak (adott esetben tönkretedd a haját)


Kérdező, igen a napraforgó étolaj jó, én is azt használom. Az, hogy mennyi, hajfüggő. Nekem hosszú, hátközépig érő hajam van. Salistálkában negyedig szokott lenni a pakolás (ennek valamivel több, mint a fele rici, 1 tojás sárgája és napraf. étolaj) Melegíteni nem szoktam (pedig ajánlatos), mert a tojássárgáját összekapná, picit megfőne.

Azt olvastam, hogy tűzhelyen kell melegíteni lassan, gőz fölött.

2012. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
És a 6. válaszra reagálva: ártani nem árt, de nem is használ.
2012. szept. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!