Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam nagyon száraz, szőkíte...

A hajam nagyon száraz, szőkítem bár mindig csak a tövét festem egy csak fodrászkellékesnél kapható hajfestékkel. Elég sűrű és vastagszálú. Mivel tudnám elérni, hogy hajam puha és fényes legyen? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is szőkített hajam van.A vége nekem is száraz bár régebben ennél is szárazabb volt.Én olivaolajat szoktam rákenni, rajta hagyom max 2órát és aztán kimosom.De ezen kívül használtam Garnier Fructis Hajpakolást.Kifejezetten töredezett száraz hajra való.
2009. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaz én nem festem a hajam, de nagyon hosszú, és emiatt nagyon száraz volt a vége. A pakolások nagyon sokat segítettek, attól puha és fényes lett. Én Gliss kurt használok, az Elséve-t próbáltam még, meg az Avonosat, azok is jók, de a Gliss kur azért jobb. Főleg a lila. A Fructist nem próbáltam, biztos az is jó. :D
2009. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szija!

Nekem is már több éve szőkítve van a hajam és hát azért eléggé megvan viselve rengeteg mindent kipróbáltam több kevesebb sikerrel.Amit ajánlok neked az egy házi pakolás: olivaolaj+1 tojás sárgája+méz.Száraz hajra felviszed,fontos a tövét ne kend be vele és törölköző alatt egy fél órát hagyod és utána kimosod:) Csodákra képes:) Havonta 1x max 2x ismételd meg:)

2009. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Nagyaon ajánlom a kallosnak van egy placentás (zöld doboz) pakolása, meg a tejes ( világos kék szín) , na ennek olyan illata van h mindenki bele akar majd harapni a hajadba, 800 ft és 1 literes. Ezek nagyon jók. Nagyon puha lesz utána a hajad, fél órát, órát hagyd rajta. Ezen kívül vegyél egy folyékony gliss kur sprayt, ez is olyan 900 körül van, mikor megszárítod utána fujd be vele, ezt nem kell kiöblíteni azonnal puha lesz, érezhető. Van a sárga, a tégla színű , a pink, meg a gyöngyházas. Én az utóbbit ajánlom. Aztán van egy hajolaj, stella vita care a neve, 1100 ft, ezzel a hajvégeidet olajozgasd meg , nagyon jó ez is.

2009. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen baézsam pakolás legalább heti 1x és fél órát a hajon hagyni és nagyon jó a tojás iletve az avokásó pakolás.

Tehát én a házi pakolásra gondoltam.

És a tojáshoz hozzákeverek egy kis olivaolajat és egy egész érett avokásó húsát, majd 3 órát van a hajamon, közbe fürdősapit veszek fel és bebugyolálom törölközővel.

Már töb mint fél éve használom a balzsam mellék a hézi pakolást és elmondhatom hogy valóban igaz az amit mondanak, a tojás tényleg fényesít mert szép természetes fénye van a hajamnak és a tojástól, avokádótól nagyon puha , selymes, lágy tapintású.

Prsze ha már zsíros, akkor nem lehet észrevenni :S

de otthon is és mások is megkérdezik mitől ilyen szép a hajam jah és mikor megfogják, hát... :)

Valójában a balzsamok használatával nem érhetjük el azt, hogy visszadja a hajunk természets fényét, csak pótolja a vizet a hajszálakból, ezáltal nem szárad ki, ne lesz annyira töredezett vagy egyátalán töredezett, attól függ kinek mennyire van igénybevéve a haja, gondolok itt festés, dauer, vasalás stb...

A házi pakolás, a tojás, avokádó ezzel ellentétben mint a balzsam ugyanúgy pótolja a vizet a hajszálakból+ olyan természetes hatóanyagok, vitaminok, nyomelemek vannak benne, emivel kívülről táplálják a hajat, hidraltálják és természetes fényt kölcsönöznek a haj ak.

Nem véletlen, hogy sokan azt mondják, a tojás a legjobb fényesítőszer, és mellé az avokádó még látványosabb eredményt lehet elérni.

És persze nagyoj fontos, hogy belülről is m,egfeleően tápláljuk a hajhagymákat. Itt a különböző vitaminokra gondolok.

Most meg nem mondom neked, pontos a hajhagymáknak milyen vitaminokra vannak szükségei, de majd utaánnanézek, mert enegem is érdekel:)

Szóval ha belülről a hajhygmák megkapjáűk a megfelelő vitamin és ásványianyag, nyomelem meg ami még kell mennyiséget, akkor szép egészséges használ nő ki, ráadásul, ezáltal tudjuk serkenteni is a haj növekedését.

Szóval nem elég kívülről, de belülről is táplálnunk a hajunkat.

Mindekettő ugyan úgy fontos.

2009. aug. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kicsit elgépeltem :) mindig így járok hehe
2009. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azthiszem ma elindulok egy bevásárlókörútra!:)

Amúgy a tojástól nem lesz kellemetlen szaga a hajamnak? Egyszer csináltam hársmézes-tojássárgájás pakolást és másnap "bántotta" a nózimat!:)

És tudtok valami jó és viszonylag olcsó ammóniamentes szőkítőt?

2009. aug. 4. 12:56
 8/8 anonim ***** válasza:

én nem tudok ammóniamntes szőkítőt, de más biztos.

Nem lesz büdös a hajad a tojástól, ha utánna hajat mosol:)

Én úgy szoktam, elősször házi pakolás, utánna megsosom a hajamat és vágül balzsam, amit vízzel mosok ki.

2009. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!