Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szilikonos hajápolók miért...

A szilikonos hajápolók miért károsak a hajra? Mit tesz a hajjal ami nem jó?

Figyelt kérdés
Mert én most kinéztem az avon marokkói olajjal gazdagított haj olaját, de olvastam hogy sok a szilikon benne,viszont nagyon jól táplálja a hajat. Akkor szerintetek megvegyem?? Mit csinálnak a hajammal a szilikonos hajápolók?
2012. okt. 4. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor káros a szilikon, ha vasalod vagy sütögeted a hajad, mert akkor beleég a hajadba. Ha nem használsz ilyeneket, akkor nagyon szépen lezárja, bevonja a hajad külsejét, ami ezáltal nem töredezik, fényes lesz és selymes tapintású. Úgyhogy helyzettől függ, hogy káros-e...

Viszont ha szilikont használsz, akkor SOHA nem szabad vasalnod, mert a szilikon nem mosódik le, csak lekopik a hajról...

2012. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi.:D
2012. okt. 4. 19:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szilikonoknak jó és rossz hatásai is lehetnek. Mindenkinek más a haja, van akinek ez jó, van akinek nem. Az a lényege a szilikonoknak, hogy filmréteget, bevonatot képeznek a hajszálakon.

Előnyei:

- a haj nem szárad ki olyan könnyen

- védelmet nyújt a mechanikai sérülések ellen

- fényessé teszi a hajat

- könnyen fésülhető lesz tőle, így a fésülés kevesebb kárt okoz

- az egészséges haj hatását kelti

Hátránya:

- a hidratáló anyagok nem tudnak a hajba beszívódni

- a szilikonok ha túl sokat használsz belőlük ráépülnek a hajra, amitől sprőd és törékeny lesz

- ha samponokba teszik könnyebben zsírosodhat tőle a haj (azok csak tévhitek, hogy nem tudja felvenni a vitaminokat, meg nem tud lélegezni a haj -hiszen ezeket amúgy sem tudja)

Én 2 évig nem használtam szilikonokat. Ebben az időszakban állandóan olajozni kellett a hajam, hogy ne legyen száraz, mert a szilikonmentes balzsamoknak nincs olyan látványos hatása, mint a szilikonosoknak. Nem volt olyan könnyű a fésülés sem. Most teljesen egészséges a hajam, de akkor mindig elég sokat kellett vágni belőle, mert könnyebben tört. Az az igazság, hogy mostanra eléggé begyűrűzött ide is ez a szilikonmentes divat (mikor én próbáltam gyakorlatilag magyarul még semmi nem volt róla a neten), viszont azt nem gondolják át, hogy a szulfátok azok, amik kiszárítják a hajat és a fejbőrnek sem tesznek jót. Mikor "szilikonmentes voltam", szulfátokat sem használtam, ez volt a szerencsém, különben szerintem nagyon tönkrement volna a hajam. Pl. ennek a hajnak ( [link] a gazdájáról tudom, hogy egy év szilikonmentes lét után 20 centit kellett levágni a hajából. Én egy éve szilikonokat használok megint, de szulfátokat csak ritkán, és még sosem volt ilyen egészséges a hajam. A szulfátmentes sampon, amit használok, nagyon kíméli, nem szárítja ki a hajat, viszont a balzsamban és szérumokban lévő szilikonok védik a sérüléstől. Most már növeszteni is tudom, mert nem kell mindig levágni. Ha gondolod próbáld ki a szilikonmentes termékeket, lehet neked beválik. Én többet nem hiszem, hogy visszatérek hozzá.

2012. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Húú köszönöm. És milyen fajta szulfát mentes samponok és balzsamok vannak? Vagy hogy van leírva a szulfát az összetevőknél?
2012. okt. 4. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csak samponokban szokott lenni szulfát, pl. Sodium Lauryl Sulfate vagy Sodium Laureth Sulfate (Sulphate-nek is írják). Én Babylove és barackos Dulgon kids sampont használok. A többi szulfátmentes közül sok nagyon szárít. Ez a kettő a legjobb szerintem.
2012. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!