Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a hajmosási "receptetek"?

Mi a hajmosási "receptetek"?

Figyelt kérdés

Ha lehet írjátok hozzá hogy milyen hajnak pl. göndör hajhoz. Ha tudtok inkább egyenes hajra írjatok. Köszi (L)


Pl:

-Hajatmosok.

-Szárítom.

-Spray balzsammal befújom.

-Kivasalom.


Ezt csak így összevágtam :D


2009. aug. 5. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Samponnal alaposan megmosom

leöblítem

nyomok rá egy tonna hajmalzsamot

rajta hagyom a balzsamot közben behabfürdőzöm magam, megmosom a fogam, arcom

utána lemosom a balzsamot

kiszállás előtt kicsavarom a hajamból a vizet

sosem dörzsölöm össze a hajam a törölközővel, mert sírás lesz a vége (hátközépig ér a hajam és nagyon összegubancolódik)

turbánba felcsavarom a törölközőt és 5 perc mulva mikor megszívta magát vízzel, összekötöm gumival a hajam

reggelre megszárad és mível nem vizesen fésültem ki este hanem kicsit gubancosan száradt meg reggelre, reggel mikor kifésülöm 3szor olyan dús és 5ször könnyebb kifésülni mint vizesen


ennyi :)

2009. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1x samponozok, aztán 1x balzsam.

mindig magától szárad, mert ha szárítom attól dróthajam lesz, sokkal jobb az illata és a tapintása ha magától szárad.

napközben, ha tudom h nem akarom vasalni akkor nem fésülöm ki, akkor hullámosra és torzonborzra szárad. ez az egyik, ahogy viselni szoktam.

ha este mosom meg, akkor megfésülöm és simán lefekszek vizes hajjal. reggelre megszárad, és bozontos ugyan, de könnyen fésülhető, akkor vagy összekötöm vagy kivasalom és kibontva hagyom.

és egyenes a hajam nagyjából.

2009. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

megmosom,

teszek rá balzsamot,

tíz percig rajta hagyom,

leöblítem,

megtörlöm a hajam,

teszek a végére hajkiegyenesítő krémet,

megszárítom,először a tövét utána a végét kefével kihúzom és úgy szárítom,

kifésülöm,

és kivasalom.ilyenkor már alig kell vasalni,mert már nagyából egyenes.

én így csinálom:)

2009. aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A procedúra úgy kezdődik, hogy jól kifésülöm és kikefézem szőr kefével. 2x samponozom, csak a fejemen. Balzsamot teszek a nyakamtól lefelé a hajamra. Rajta hagyom 1-2 percig, leöblítem. Felcsavarom törölközőbe, ha már kiszívta belőle a víz nagy részét, óvatosan kifésülöm nagy fogú fésűvel, hogy jobban el tudjam oszlatni rajta a pakolást. Ráteszem a végére a pakolást, rajta hagyom kb. fél órát. Lemosom, és esetleg ecetes vízzel leöblítem, de nem mindig. Megint óvatosan megfésülöm, és hagyom megszáradni. (Az úgy 6-12 óra, attól függ, milyen idő van.) Fenék alá érő hajam van, úgyhogy lehet vele foglalkozni bőven, de én szeretek vele babrálni. :)
2009. aug. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

vizezem

mosom

öblítem

törölközőbe csavarom

kifésülöm

dúsító hab, spray, akármi

körkefével szárítom.

2009. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. bevizezem a hajam,megmosom samponnal.

2. leöblítem,majd még egyszer megmosom samponnal.

3. leöblítem,teszek rá pakolást.

4. 30perc múlva átfésülöm a hajam,majd lemosom a pakolást.

5. lecsepegtetem a hajam.

6. becsavarom törölközőbe,kb. 5percig úgy hagyom.

7. átfésülöm a hajam.

8. amikor tudom hagyom magától száradni,mert úgy is vasalom(se nem hullámos/göndör se nem egyenes a hajam,hanem ilyen torzonborz és utálom),ha nincs időm akkor próbálom beszárítani,hogy normálisan nézzen(bár ez sosem sikerül,nem tudom miért,pedig úgy csinálom ahogy a fodrászom:( )


És akkor végre kész vagyok vele:D

14/L

2009. aug. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2x samponozok, 2 hetente beiktatok magamnak 1 kis fejmasszázst is(sűrűbben nem jó állítólag, mert megbolygatja a mirigyeidet és áll. gyorsabban zsírosodik tőle)

aztán lemosom.

megtörlöm.

újabban balzsam helyett Swarzkopf Gliss Kur spry-t használok, igaz kicsit drága, de már több, mint 1 éve megvan a flakon... szóval ezzel befújom, így könnyebb kifésülni.

ha nyáron napközben mosom meg a hajam, akkor csak egyszerűen megszárítom a napon.

ha este, akkor késő tavasztól kora őszig nem szárítom, úgy fekszem le, reggelre megszárad.

ha hűvösebb van, picit előszárítom.

de van, h rendesen megszárítom, vagy körkefével, ahogy a fodrász, vagy pedig sima szárítás+kivasalom vagy besütöm.

hajvégápoló olajat teszek rá, ha nem felejtem el:)

2009. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mosási technikám nagyjából hasonló az előttem szólókhoz. Annyit még hozzátennék, hogy ha töredezik esetleg a hajad, akkor ajánlom a Kallos hajvégápolóját. Nekem nagyon bejött. Ja és vizesen inkább ne fésüld, mert az nagyon töredezi. Fésülni csak szárazon, szárítani pedig ha lehet, csak természetesen. A hajszárító is nagyon roncsolja.
2009. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek =] majd kipróbálom őket =] nem tudtam, hogy a hajszárítás roncsolja a hajat de most már tudom :D
2009. aug. 6. 11:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát megfésülöm a hajam, kiszedem, ami nagyon ki akar jönni. elborzadok a mennyiségen. Megmosom samponnal a fejem, ha már rég mostam, akkor kétszer. Utána balzsam, kicsit rajtahagyom, lemosom. Kicsavarom kicsit, de csak óvatosan, elborzadok a kihulló haj mennyiségétől(amúgy annyira nem sok számra, csak soknak tűnik, mert hosszú). Rajtahagyom a törcsit. Utána befújom Gliss Kurral, ha épp kéznél van, teszek rá Sunsilket, a tövét kicsit megfésülöm, elválasztom, frufrut befésülöm valamennyire. Aztán majd megszárad!! Ha nagyon szétáll, akkor majd fújok rá Gliss Kurt...^^
2009. aug. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!