Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajamnak jót tesz, ha sokat...

A hajamnak jót tesz, ha sokat mosom, vagy inkább rossz?

Figyelt kérdés

Hamar zsírosodik a hajam ezért sokat mosom.

Ez jót tesz a hajamnak? Szóval nyugodtan mossam akár 4x egy héten?

Vagy inkább roncsolja és maradjak a 2, max 3-nál?

16/L


2012. okt. 9. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
nagyon is hogy rosszat tesz neki. én is ezzel a problémával küzdök. egy héten maximum egyszer moss hajat. ha zsiros akkor gumizd föl vagy hordd úgy ahogy nem olyan feltünő. ha egyre ritkábba mosod akkor talán beáll a "hajad" és nem fog annyira zsírosodni.
2012. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Nem tesz jót semmiképp. Főleg ha zsíros, minél többet mosod annál jobban fog zsírosodni. Az orvosok azt ajánlják zsíros hajra hogy ha lehet csak heti egyszer mosd és használj kénes sampont. Valamint minden nap zsíros hajra való hajszeszt. Ez segít hogy ne zsírosodjon olyan hamar. Nekem is bevált.
2012. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha zsírosodik, akkor zsíros hajra való sampont használj rá! A fejbőrödre ne tegyél balzsamot, esetleg ez is okozhatja, nemtom te hogy szoktad, vagy használsz-e egyáltalán.

Véleményem szerint, ha megfelelő termékeket használsz, akkor nem árthatsz a hajadnak a mosással! Heti 3x simán megmoshatod!

2012. okt. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Heti 4x??? Tönkre fogod tenni a hajad! Én max heti 2x mosok hajat! Régebben volt, hogy minden nap mostam! Látszott is...de mióta csak max 2x mosom meg egy héten teljesen rendbe jött! Milyen sampont használsz? Érdemes lenne többfélét kipróbálnod, hátha az egyik hatásos lesz. :)
2012. okt. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy én 2 naponta mosom a hajam és még sincs hazavágva, sőt? Hátközépig érő hajam van, sűrű és egészséges, annak ellenére, hogy festett (bár az igaz, hogy se nem vasalom, se nem szárítom). Nővérem heti 1x mos hajat, vállig érő frizurája van, ami teljesen el van törve és egyébként is alig van haja. Nem festi. Szóval én így magamból kiindulva úgy gondolom, hogy a haj nem a gyakori hajmosástól fog tönkremenni, hanem a rossz termékektől, a gyakori vasalástól. Én pl SLS mentes sampont használok, máris kevesebb vegyszer. A végét általában egy olajos pakolással szoktam ápolni, így egy szilikonmentes balzsam bőven elég rá hajmosás után. És kész. Szép hajam van. Az nem tesz jót neki, ha heti 4x mosod a hajad egy kiló vegyszerrel, meg mellette össze vissza vasalgatod. De önmagában a hajmosás nem árt neki :D
2012. okt. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!