Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szilikonos hajvégápoló tapaszt...

Szilikonos hajvégápoló tapasztalatok?

Figyelt kérdés
káros a hajnak,vagy jót tesz?
2012. okt. 13. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
azt mondják káros
2012. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én használtam régebben, de hiába kentem keveset a hajvégeimre full hamar bezsírosodott tőle a hajam, pedig az enyém aztán nagyon száraz...
2012. okt. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,közbe találtam egy cikket ahol fodrász írja hogy hosszú távon káros,úgyhogy nem veszek:)
2012. okt. 13. 22:19
 4/10 A kérdező kommentje:
áh na most meg sok helyen olvasom hogy nagyon jó,és mivel ezt csak hajvégre kell tenni(1-2cm re),igy nem káros,mivel a fejbört hagyja lélegezni,és fodrászok is ajánlják ,na most akkor mit tegyek,fölöslegesen nem akarok rá pénzt kidobni:/
2012. okt. 14. 08:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Szinte az összes hajvégápoló szilikonos. Én szeretem őket. Volt, hogy 2 évig semmi szilikonos terméket nem raktam a hajamra. Nekem egyáltalán nem jött be. A vége elvékonyodott, tört, és sokkal többet kellett vágatni, mint amúgy. Másfél éve megint használok szilikont, a hajvégápolókat beleértve. Ritkábban kell vágatni, könnyebb fésülni, nem száraz. Szilikonok nélkül állandóan olajozni kellett, hogy ne szálljon és ne legyen seprűs. Én úgy vagyok vele, hogy igen, vannak negatív hatásai is a szilikonnak, de sokkal többet ér az a hatása, hogy selymes és könnyen fésülhető a haj tőle, védi a hajat, így a fésülés közel sem okoz akkora károkat.

Nekem nagyon hosszú a hajam, fenék alá ér, és sok extra hosszú hajúról tudok, akinek szintén nagyon nem tett jót a szilikonmentes rutin.

[link]

Az ő hajából 20 centit kellett levágni 1 év után.

[link]

Neki pedig 13-at fél év után.

Szóval én maradok a szilikonos hajvégápolóknál.

2012. okt. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fejbőrre persze nem szabad tenni. Én nem csak a hajam legvégére használom, hanem nyaktól lefelé az egészre, de a végére teszek először, és ami a kezemen marad mehet a felsőbb régiókra (arra az 1 méterre xD). Ha nem használsz túl sokat nem lesz zsíros hatású a haj tőle.
2012. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem őket, 5 éve használok ilyen hajvégápolókat. Nem értem, hogy miért nevezik sokan károsnak, miközben csak a hajat bevonja egy védőréteggel, ezáltal nem károsodik annyira a haj, mintha nem lenne rajta a szilikonréteg. Úgy hallottam, hogy samponokból érdemes szilikon és szulfátmentesen használni, mert hogy a szilikontól nem tudnak beszívódni a hatóanyagok a hajhagymához (nem tudom, hogy mennyi alapja van, szerintem a hajhagymát a belső vitaminok táplálják és nem külső tényezők), de balzsamból, pakolásból és hajvégápolóból szerintem érdemes szilikonosat venni, hisz az úgyis csak a hajhosszra kerül.

A hajam már túl ér a derekamon is és nagyon egészséges. Sokan állítják azt is, hogy a szilikonnal bevont haj csak egy látszat.. merthogy, ha a szilikon lekopik a hajról, akkor nem is egészséges, csak a szilikon teszi azzá. Ezt megcáfolnám, mert tartottam fél év szilikonmentes időszakot épp ezért, és nem vettem észre semmi különösebb változást. Nem kezdett el töredezni, nem volt száraz, hanem ugyanolyan volt, mint a szilikonnál. Nem tett semmi kárt a szilikon. Persze használok heti 2x természetes pakolást is, mind például olívaolajból, kókuszolajból, tojásból illetve mézből készülteket és 2 havonta vágatok is belőle. Néha az olajokból teszek a hajvégekre is egy keveset.

Mindenesetre azt tanácsolom, hogy megér egy próbát. A szilikon pár hajmosás után lekopik. Szerintem nem rossz dolog a szulfátokkal ellentétben, amik kiszárítják a hajat. Jelenleg Syoss Beauty Elixir Absolute Hajolajat használok, ami nagyon jó, de ez előtt elhasználtam sok Tab szilikonos hajvégápolót és 1x kipróbáltam az avonos hajvégápolót is, most pedig a Kallos Glossy Hajszerkezet-újjáépítő Folyékony Kristályolajjal szemezek, elvileg eszméletlenül jó! :)

2012. okt. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
húúú 09:06 gyönyörű hajad van:) amúgy én most a tab-osat néztem ki magamnak,avonosat a fodrászom szokott rá tenni,és csuda jó utána azért gondoltam hogy veszek egyet ,1000Ft a rossmanba szóval szerintem olcsónak mondható,csak félek hogy károsítaná,de akkor kipróbálom ,egyébként nekem vállig érő és sajnos nehezen nő,de szeretném ha hosszabb lenne.
2012. okt. 14. 09:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt a Tabosat még nem próbáltam. Én ezt néztem ki magamnak:

[link]

Nagyon dicsérik, és csak 800 Ft. :)

(3-4. voltam)

2012. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
tényleg nagyon dicsérik,és a baleás cuccokról csak jó tapasztalatom van ,ma veszek is egy ilyet köszi!:)
2012. okt. 14. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!