Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A head & shoulders samponok...

A head & shoulders samponok szárítják a hajat?

Figyelt kérdés
Head & shoulders-t használok, és hajmosás után pedig gliss kur balzsamot. A hajam göndör. Fénytelen és nehezen kezelhető. Például ha vasalt hajjal akarok megjelenni valahol, akkor 1 nappal előtte meg kell mosnom, és a hajmosás napján, meg a következőn is ki kell vasalnom, hogy viszonylag tartósan jó legyen. A hajam vége rendszerint töredezett, de ezt én nem a vasalás számlájára írnám, mivel havonta max. 4-szer 5-ször használom, és minden hajmosás után használom ezt a g.k. keratin komplexes balzsamot. Lehetséges, hogy a H&S sampon kiszárítja a hajam, és a balzsam azt próbálja korrigálni és ezért nem látok pozitív változást, vagy váltsak terméket? Előre is köszönöm a segítséget :)
2012. okt. 13. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
A sampon nem hiszem,hogy szárítaná.
2012. okt. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Head&Shoulders pont az a sampon, amit sosem kennék a hajamra. Elég megnézni az összetevőket. A szulfátok szárítják és károsítják legjobban a hajat. Egy átlag samponban 1-2 fajta szulfát van. A H&S-ben kapásból 6. A húgom használta ezt évekig a derékig érő hajára, rendesen törött is neki. Egy ideje mást használ, most már sokkal egészségesebb a haja. Úgyhogy a sampont rögtön cserélném. A Balea samponok elég jók, én a málnásat használom, ez nem szárítja úgy a hajat. Nem is drága, 400 Ft körül van egy flakon, szilikonmentes is. Nálam ez sokkal jobban bevált, mint a Pantene, Gliss kur, Fructis, Garnier Natural, stb. samponok, azok mind sokkal jobban szárítottak. Ez a töredezés egyik fő okozója, a szárító sampon.

Nekem a Gliss kur balzsamok sem váltották meg a világot. A Wella Repair vagy Moisture sokkal hatásosabb.

Emellett érdemes kifésülő sprayt (Pantene Aqua Light-ot tudom ajánlani) és hajvégápolót használni (Avon, Gliss kur olajos). A vasalást mindenképp hanyagolnám, mert hiába nem sokszor vasalod, akkor is nagyon káros. Meg az előtt is kéne hővédő.

2012. okt. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hővédőt használok. Abból a Syoss-t. Arról mi a vélemény?
2012. okt. 14. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!