Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tetováltatás után, normális...

Tetováltatás után, normális ha fólia cserénél festékes a fólia?

Figyelt kérdés
Illetve, tegnap este 7re készült el a tetoválásom, nem volt még bepantenem, akkor a tetoválóm, csak sima krémmel kente be, ma 3 fele tudok beszerezni krémet. Nagy baj, hogy még ne tudom bepantenezni? Tényleg lehet zuhanyrózsával mosdatni a tattoom, és csak fürdeni nem szabad? 19/L

2012. okt. 14. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A fólia csak rosszat tesz neki, mert befülled alatta, és az izzadtság nem jó. Első két nap ne mosd, legfeljebb vizezd be a kezed és úgy, utána zuhannyal lemoshatod kicsit, de előtte se árt bekenni bepantennel.

Az, hogy tintás a fólia, több oka lehet, nem baj,akkor baj, ha nagyon tintás.

2012. okt. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen, fürdeni nem szabad úgy egy hónapig vele, zuhany ajánlott, hogy ne vizezd fel a tetoválást.

nem baj, első pár napban (nekem 3-4 napig volt) "tintás" a fólia.

én csak akkor fóliáztam le, ha mentem valahova, vagy alváshoz.

ha otthon vagy kend le, nem muszály fóliázni mindig. de a krém az ne álljon rajt vastagon, mert az sem jó neki.

idővel lesznek majd kis darabkák is rajta, az meg a gyógyulás utolsó fázisa már :)

2012. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SzilKa ***** válasza:

Normális, hogy az első 1-2 napban távozik a felesleges festék, viszont minél hamarabb szerezd be a Bepanthent, mert az hámosít és fertőtlenít, míg a sima krém feláztathatja.

Fóliázás alatt nagyon vékonyan szabad csak bekenni a Bepanthennel, és amilyen gyakran tudod, cseréld a fóliát. 3 nap után már nem kell fóliáznod, de vékonyan kend továbbra is Bepanthennel, amíg le nem jön egy vékonyka bőrréteg. Utána már elég a hidratáló testápoló krémmel ápolnod, ne hagyd kiszáradni.

Zuhanyozás során rövidebb ideig érheti víz, csak vigyázz, fel ne ázzon.


Egy tetováló

2012. okt. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak a Bepanten jó rá, a Neogranormon nem? (bocsi az offért)
2012. okt. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!