Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aki használt már ricinus...

Háhá :D kérdése:

Aki használt már ricinus olajat szempilla és/vagy hajnövesztésre, annak volt-e változás?

Figyelt kérdés
Szempillára vagy hajra használtátok? :) Ha hatott, kb mennyi ideig tartó használat után?

2012. okt. 23. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Mindekettőre. Szempillán kb 1 hét után észrevehető a változás, hajon néhány hónap.
2012. okt. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Szempillámon nagyon hamar, valóban kb 1 hét alatt lényeges volt a változás (amit nem csak én vettem észre :P). Hajamon is nagyon hamar, mentem fodrászhoz és ő hívta fel a figyelmem a sok kis babahajra, de azt is láttam, hogy lényegesen gyorsabban nő, illetőleg, ha ricizek (keverem kókuszolajjal), akkor sosem használok semmilyen balzsamot, se kifésülő sprayt (mondjuk én ilyet alapból nem használok), mert hihetetlenül puha és fényes utána a hajam. Nem is törik. Egyik balzsamról vagy bolti pakolásról nem mondható el ugyanez.
2012. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És mennyi ideig szoktátok rajta hagyni? :)
2012. okt. 24. 09:16
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Szempillán: lefekvés előtt felkenem, reggel lemosom és ezt minden nap; hajon 3-4-5 vagy akár 6 óra és csak heti 1 alkalommal.
2012. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Én is dettó úgy, mint az előző válaszoló. Hajra minden 2. hajmosásnál, ez egy max 2 alkalom egy héten. Szempillára meg minden este felviszem és reggeli arcmosásnál leszedem a maradékot, de az éjszaka úgy is lekopik, meg össze vissza kenődik :)
2012. okt. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Sziasztok!:)


szerintetek mit rontottam el? bekentem a hajamat az olajjal, (nem csináltam előtte semmit vele, pl. nem melegítettem fel, vagy kevertem volna hozzá bármit is), fóliát + türi raktam köré. Úgy hagytam kb. 4-5 órát.

Na és az a bajom, hogy alig tudtam kimosni. Vagyishogy hiába mostam meg normálisan, nagyon olajos volt, mintha már vagy 2 hete nem mostan volna hajat (:DD) :S

egyébként szempillára használom, az mintha dúsabb lenne :))

2012. okt. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

A riciolajat mindenképp higítani kell, mert anélkül nagyon sűrű és kissé ragacsos is és persze nehezebb kimosni a hajból. Én napraforgó olajjal szoktam higítani (étolaj), hallottam már olyanról is, hogy kókuszolajjal vsagy olívaolajjal higították.

Aztán alapos hajmosás legalább 2x, hogy tutira kijöjjön. Bármilyen sampon jó, de lehetőleg szilikonmentes legyen. Én Balea-t használok (kb. 300 Ft)

Sampont lemos, utána pedig szoktam még ecetes öblítést is csinálni.

Nagyon szép a hajam mióta ezt csinálom :)

És igen egyetértek az utánam válaszolóval: heti max 2 hajmosás és minden 2. hajpakolásos :)

2012. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
oké, köszi :) egyébként heti 2-szer szoktam hajat mosni, elég ha csak egyszer csinálom?
2012. okt. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer is elég igen, max 2x kell. Többször felesleges, mert nem fog jobban hatni. Nekem mondjuk eszembe nem jutna étolajjal hígítani, de már több helyen olvastam, hogy mások így csinálják, így biztos nem árt. Én megmaradok a kókuszolajnál vagy az olívaolajnál. De valóban érdemes, mert így máshogy is táplálhatod a hajad, pl a kókuszolajtól finom selymes és puha lesz :)))
2012. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
ti hajhosszra, vagy fejbőrre is használjátok?
2013. jan. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!