Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » HELP! Sószappan: Hagyjam abba...

HELP! Sószappan: Hagyjam abba vagy ne hagyjam abba?

Figyelt kérdés
Kereken 1 hónapja használom az arcbőrömre a sószappant pattanásokra (mindennap). Nemhogy javulást nem látok, de folyamatosan jönnek elő a nagyobbnál nagyobb, mérges, makacs, idegesítő pattanások. El vagyok keseredve, mert annyi pozitív véleményt olvastam a sószappanról és egyszerűen nem hiszem el, hogy pont nekem nem válik be :( Mit csináljak, folytassam hátha javulni kezd az állapot vagy hagyjam abba, mert csak tönkreteszem a bőrömet...? :(

2012. okt. 28. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem folytatnám. Vagy pedig szünetet tartanék.
2012. okt. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 eric_one válasza:

Szia! Azt tanácsolom ne hagyd abba,ugyanis a himalájai sószappan (rózsaszínes) nagyon is jó a pattanásos, problémás bőrre. Az ilyen bőrnél a tisztulás, a méregtelenítés miatt számítani kell egy kezdeti rosszabbodásra, ami a homeosztázis egyik jele.

A pattanások, kelések pár héten belül heg nélkül elmúlnak. A bőr pórusai összehúzódnak, így kevesebb mitesszer keletkezik.


Fontos hogy vigyázz ha a bőröd érzékeny akkor a kezedről vidd fel a sót, vagy a sószappant old fel egy kevés ásványvízbe egy befőttes üvegbe. Az így kapott 26% telített sóoldatot használd az arc ápolására. Az is fontos hogy ha sószappant használsz akkor ne használj semmilyen más krémet, és hagyd rászáradni a sót az arcodra. Kerüld az erősen fűszeres ételeket is, az alkoholt mindenképpen. Javaslom a sólékúrát, a rendszeres mozgást és a szaunát.

2012. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen így használom ahogy írtad is, de 1 hónap alatt nem kellett volna javulnia? Igazából ez aggaszt.. :/
2012. okt. 28. 13:38
 4/7 anonim válasza:

Szia! Én is használom a sószappant már július óta! Eleinte nekem is rosszabb volt, úgy 1-1,5 hónapig tuti nem láttam javulást, max nagyon kicsit. A furcsa az hogy nekem már azóta csak ott jön ki kisebb pattanásom ahol aznap is volt amikor elkezdtem a sószappan használatát.. :D szóval.. nem értem, de lényegtelen. Szerintem használd, lehet neked is később válik jobbá!

Mellesleg én úgy tárolom hogy egy szappantartóban van benne kis vizben.. és a vízben ázik, igy reggel mikor felkelek, kiveszem a szappant és a vízbe nyúlók ami már alapból sós.. rákenem és hagyom megszáradni! Így nem karcolja az arcomat sem és nem lesz olyan érdes mikor megszárad..

2012. nov. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És július óta milyen változáson ment keresztül az arcod?
2012. nov. 15. 13:03
 6/7 eric_one válasza:

Kedves Kérdező! Veled mi történt? abbahagytad a sószappant? Használsz valami mást is?


Hidd el semmi mást ne használj az arc tisztítására, se utána semmi krémet. Tiszta vízzel mosd meg, mert minden amit szervezetünk termel az vízben oldódik. Minden egyébb tisztálkodószer ami habzik lemossa a bőr faggyúrétegét ami védi a bőrt. A bőr képes magától visszatermelni a védő faggyúréteget. Ha mégis van rá igény akkor a sószappanon kívül néha használj természetes olajakat, jojoba olaj, makadámia dió olaj, argán olaj, illetve shea vaj, kakaó vajat, de ezeket csak ritkán. Felhívom a figyelmed hogy a bőrnek, az állapotától függően, gyakran szüksége van 1-9 ciklusra, mire a természetes anyagok segíteni tudnak. Egy sejtosztódási ciklus 28 nap. Amit eddig a kémiai szerek elfedtek, az most felszínre kerül.


Ezenkívül foglalkozz azzal is hogy mi van a háttérbe, mert ez valaminek a jele, tünete. Ha serdülő korban vagy akkor nyílvánvaló hogy a hormonváltozások idézik elő, ezt kinövöd majd, ha már a felnőtt korban vagy akkor emésztési és anyagcsere problémák esetén vannak leggyakrabban bőrproblémák. Lehet már írtam is de a kávé,tea, dohányzás, alkohlz is kerülni kell a javulás érdekében.

2012. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, jelenleg próbálom pihentetni a bőrömet, az esti sminklemosón kívül nem használok semmit, de abból is csak annyit amennyi leviszi a sminket (az is általában csak szempillaspirál meg nagy ritkán alapozó) igazából a türelmem hagyott cserben, mert egyszerűen nem volt már lelkierőm végignézni, hogy nap nap után jöttek ki folyamatosan a fájdalmas pattanások. Lehetséges,hogy még várnom kellett volna és használni tovább, de...talán majd folytatom. Amúgy 21 éves vagyok és a táplálkozásommal úgy érzem nincs gond, nem eszek nagyon fűszereset és kellő mennyiségű zöldség-gyümölcsöt is fogyasztok. Naponta megiszok 2-3 liter vizet és szaunázni is járok heti 1x-2x. Szóval valószínű, hogy majd folytatom a sószappant csak erőt kell hozzá gyűjtenem...
2012. nov. 17. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!