Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány felhasználási módja van...

Hány felhasználási módja van a klasszikus nivea krémnek, és mik ezek?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvastam, hogy egy csomó dologra jó, és most szeretném tudni, hogy pontosan mikre...

2012. nov. 3. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy a léyneg, hogy zsiros krém, ezért arcbörre csak azoknak jó akiknek zsírhiányos a bőre (ez pedig csak idős korban van). Sokkal fontosabb a hidratálás. Inkább hidratáló krémeket használj.
2012. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ! :)

De száraz bőröm van nekem is...annak se árthat szerintem...bár még én fiatal vagyok (17/L)

2012. nov. 3. 12:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Én kézre, lábra szoktam kenni. De láb az lábfejet jelent egészen pontosan. Annyira ki van száradva bőröm, hogy muszáj valami zsíros kenőcs, ez tökéletesen megfelel és mindenhol elfér :)
2012. nov. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
De épp hogy árt, mivel nem a zsirhiány miatt száraz hanem a vizhiány miatt. Sok ember esik ebbe a csabdába és utána csodálkoznak hogy jönnek a pattanások. Mivel a faggyú termelődésed normális de a zsiros krémtől viszont túlzott lesz. Ja és a szárazság is megmarad mivel nincs kezelve az oka. Valószinüleg korpás szeborreás a bőröd, ezért hidratálni kell. (Kozmetikus vagyok)
2012. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
egyéb helyre kenheted nyugodtan de az arcodra ne kend.
2012. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

@Ági8405

Ment a zöld, köszönöm a választ...és azt esetleg eltudnád mondani, hogy vízhiányos bőrrel mit kezdjek?

2012. nov. 3. 13:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Arcra tényleg nem mindenkinek jó.

A száraz bőrnek két oka lehet, vagy zsírhiányos, vagy vízhiányos. Általában - főleg fiatal korban - inkább az utóbbiról van szó. Ha vízhiányos a bőröd, hiába kened a nivea krémmel, hiszen az zsírosabb krém, ugyanúgy vízhiányos marad a bőr. Viszont zsírosítja a bőrt a nivea, ezáltal több pattanás, mitesszer alakulhat ki, mint korábban.


Egyébként én ezekre használom a nivea krémet:

- Ha nagyon ki van száradva a szám, ajakápolóként használom, nagyon jól hidratálja a bőrömet.

- A könyökömet is bekenem vele néha, mert ott mindig száraz, érdes a bőr, ez rendbe hozza.

- A száraz sarkaimra is kitűnő, sokkal puhább lesz tőle a bőröm.

- Ha elhanyagoltam a körmeimet és nagyon kiszáradt a körömágybőr, szintén a nivea után nyúlok és ezzel kenem be a körmeim környékét. Ettől sokkal puhább lesz és egy alapos tisztítás után lehet is manikűrözni. :)

2012. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidratáló kréemt kell használni. Ajánlatos nem a drogériákban kapható terméekeket venni hanem amit kozmetikus ajánl vagy a patikában ajánlanak. Vannak olyan profeszionális termékek amik nem sokkal drágábbak mint a drogériákban kapható termékek. ilyen pl az Ilcsi amit kozemtikusnál tudsz beszerezi. Azért is érdemes szakembertől tanácsot kérni mert ők meg nézik milyen is pontosan a bőrtipusod és aszerint ajánlanak terméket.
2012. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

mentek a zöldek ezekre is...majd akkor segítséget kérek a kozmetikusomtól, hogy milyen krém kéne az én bőrömhöz...:)

2012. nov. 3. 13:59
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hosszú a hajad, hajvégápolóként is tökéletes!!
2012. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!