Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a hajammal?...

Mit csináljak a hajammal? Vágassam le? Az mennyit segítene?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon száraz, sprőd a hajam, aminek az oka a túlzásba vitt hajvasalás. Fél éve leálltam ezzel és nagyon odafigyelek a hajamra. Vágattam belőle pár centit tavasszal és nyár végén is, szedtem hajvitamint, tavasszal és nyáron magától hagytam megszáradni, használtam balzsamot és pakolást. Nyáron még ricinusolajos pakolást is csináltam, de annyival nem lett jobb, hogy megérje csinálni. Több, mint 2 hónapig hetente 2x használtam, de így is száraz volt a hajam.


Most lépcsőzetesre vágott a hajam és a leghosszabb rész kb. a lapockám aljáig ér. Már nem szeretem, hogy ilyen a hajam, szeretnék egyforma hosszúságú, szép hosszú hajat. Viszont hajvasalás nélkül szörnyen néz ki a hajam, de ugye vasalni nem akarom, mert akkor még szárazabb, sprődebb lenne.


Ha arra gondolok, hogy le kellene vágni úgy vállig érősre (válltól lefelé száraz annyira a hajam) a szívem szakad meg, hiszen növeszteném a hajam. Viszont talán jobb lenne. Az biztos, hogy szebb lenne, mert nem lenne olyan száraz és sprőd, de nem tudom, hogy mennyivel lenne jobb a helyzet, ha nő a hajam.


Mit gondoltok? Levágassam a hajam? Mennyit segítene?

Utána, ha rendszeresen ápolom, figyelek az egészséges életmódra és nem vasalom a hajam, szép egészséges hajam lenne?



2012. nov. 4. 19:29
 1/2 Matrica3 válasza:
A száraz részből mindenféleképpen vágass sztem. Főleg ha törik. Utána használj natur vagy bio dolgokat. Én alverde regeneráló sampont és balzsamot használok. Hajmosás előtt kókuszolajat rakok rá 3-4 órát hagyom rajta,de van amikor éjszakára is rajta hagyom. Hajvégápolónak is ezt használom. Évekig szőke voltam és rettentően száraz volt a hajam. Majd úgy döntöttem,hogy sötétbarna leszek.Majdnem fekete már a hajam. Persze száraz maradt.Kb egy éve tértem át a natur dolgokra ami szilikon mentes,parabén és társai mentes. Már csak vmi hajfestéket kéne választanom ami kíméletesebb. Most már elég szép a hajam. Nem szárítom nem vasalom. Kezdek elégedett lenni a hajammal. :)
2012. nov. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)

Akkor szerintem gyökeres váltás kell majd. Ez az alverdés termék jól hangzik, ha elfogynak a mostani termékeim, kipróbálom. :)

2012. nov. 5. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!