Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Argán olajról mindent?

Argán olajról mindent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem az argán olajjal kapcsolatban.

1. Heti hányszor és mennyit kell használnom belőle? (A hajamra szeretném.)

2. Nem zsírosít?

3. Növeszti a hajat? És ha igen kb hány centi/hónap, ha ahhoz mérünk, hogy nekem viszonylag gyorsán nő a hajam? (Egy hónapban másfél-két centi.)

4. Jobb, mint a ricinus, vagy kb egyforma? (Anyu vette nekem szülinapomra, én eredetileg ricinus olajat szerettem volna, mert olcsóbb és sok jót olvastam már róla. Viszont anyu kollégája nagyon nagyon ajánlgatta, hogy ez sokkal jobb meg minden.)

Ha még van valami, amit szerintetek fontos tudnom, kérlek írjátok le. Köszönöm!



2012. nov. 13. 20:16
 1/3 TijuMK ***** válasza:

Szia,

Én Marokkóban vettem, azt mondták oda kenem ahova akarom és meg is ehetem, mindenre jó. Tudom ezzel nem vagy kisegítve ezért leírom én hogy használom; hetente egyszer nedves hajra használom, főleg a fejbőrbe kell masszírozni de csak 1 evőkanálnyit, nagyon sűrű. Kb 1 órát rajta van, beszívódik szinte 100%-ig. De azért utána megmosom a hajam. Azóta egyszer sem volt korpás a hajam, szép fényes, erős és már alig törik. Engem nem zsírosít mivel csontszáraz a hajam. Nem növeszti a hajat, arra a ricinus olajat használd.

Amúgy szerintem mogyoró illata van, de az íze nagyon erős, egyszer megkóstoltam kenyérrel. Nem lett semmi gyomorrontásom, állítólag jót tesz, hát passz annyira nem volt finom hogy minden nap egyek belőle.

2012. nov. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszadót szeretném kérdezni, hogy száraz hajon nem próbálta hajmosás előtt? Szerintem lehet, hogy úgy még ennél is hatásosabb lenne. Az olaj megúszik a víz felszínén, ebből gondolom...

Az argán olaj azért jobb a ricinusnál, mert amellett, hogy esszenciális zsírsav, vízmegköző is és ekcémára és különböző bőrprobélmára is jó (gombásodás ellen is). Nem véletlenül hívják folyékony aranynak. :)))

2012. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TijuMK ***** válasza:
Nem próbáltam még száraz hajon, de jó ötlet, majd kipróbálom.
2012. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!